Për çaste gëzimi: Ëmbëlsira çokollatë me jogurt

Gatuhet shpejt, nuk kushton shumë, ndërkaq ka shije fantastike. Përbërësit: • Biskota, • Dy gota (prej 2 dl) jogurt, • Dy gota miell, • Një gotë vaj, • Dy gota...

Përgatitni vezë të ziera pa lëvozhgë për kafjall! (Video)

Të gatshme për dhjetë minuta, do të keni energji për gjithë ditën. Vezët e ziera pa lëvozhgë janë proces i zierjes së vezëve të thyera...

Cheescake me mana të zeza

Kemi shkuar në Fier, ku kuzhinieri Abdullahu për emisionin “Në Shtëpinë Tonë” gatuan një cheescake me mana. Përbërësit: Mana të zinj Biskota cereale Gjalpë Krem djathi Salcë kosi Pana Krem mana Përgatitja: Në një...

Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Ky është ushqimi ideal që ta merrni me vete për kafjall Nëse jeni adhurues i avokados, por nuk keni...

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja Përbërësit: – 5 vezë,– 100...

Mish pikant i pulës me oriz të lëngshëm dhe kërpudha

Kërpudha në pllakë shporeti: Nëse nuk keni furrë, ky është zëvendësim i shkëlqyeshëm për pilaf Përbërësit:

Sallatë dimërore me shegë, lakër dhe portokall

Lakrën e bardhë mund ta përdorni edhe në gjellë, sigurisht, por si shija e gjallë që ka në sallatë, nuk do të jetë. Ndër të...

Sallatë e thjeshtë me rukola

Recetat që përgatiten në më pak se 10 minuta janë gjithmonë një zgjidhje perfekte. Kjo sallatë me rukola gatuhet shumë thjesht dhe është shumë...

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Nevojiten: – 1 lakër e freskët;– 3 vezë,– thërrmija buke;– miell;– vaj;– kripë;– 3 thelpinj hudhre

Mish viçi me oriz basmati, quinoa dhe amaranth

Një recetë shumë e shëndetshme për të kënaqur shijet e të gjithëve Lexoni recetën e mëposhtme për të mësuar...

Lajme

Ratifikohet marrëveshja për Sigurimet Sociale mes Kosovës dhe Zvicrës

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka njoftuar se ka pranuar një Notën Verbale nga Shkëlqesia e Tij, Ambasadori i...

Apostolova thotë se për liberalizimin e vizave duhet të mbahen 95 kriteret

Natalya Apostolova, shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë ka thënë se Kosova i ka përmbushur 95 kritere që janë kërkuar nga...

A do të dorëzohet Qeveria para Shkëlqim Devollit, apo para Bashkimit Evropian?

Kompania “EuroLab” QAK shpk, që nga viti 2009 ka monopol në fushën e homologimit të veturave në Republikën e Kosovës. Kontrata e...