Tortë ‘brownie’ me çokollatë dhe fruta

Miksimi i dy llojeve ushqimore siç janë frutat dhe çokollata është çdoherë një ide e mirë. Kësisoj, torta për...

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Nevojiten: – 1 lakër e freskët;– 3 vezë,– thërrmija buke;– miell;– vaj;– kripë;– 3 thelpinj hudhre

Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Ky është ushqimi ideal që ta merrni me vete për kafjall Nëse jeni adhurues i avokados, por nuk keni...

Ëmbëlsirë e shijshme me mollë, grizë dhe arra

Provoni këtë recetë dhe do ngeleni të kënaqur nga shija e saj Në këtë sezon kemi favoritin tonë, –...

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Provoni patatet dhe kungulleshat të pjekura në furrë në mënyrë paksa më ndryshe Do ta...

Kuzhinieri italian: Gabimi i madh që bëjmë kur gatuajmë pasta

Përveç tostave dhe patateve të skuqura, pastat janë ndër ushqimet e tjera që janë të lehta për t'u përgatitur.

Me ndihmën e këtij truku do ta gatuani picën më të pëlqyer ndonjëherë!

Ekspertët e kulinarisë theksojnë që truku qëndron në përgatitjen e picës më të mirë pikërisht në temperaturë pjekjeje Për...

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Kënaquni me shijen fantastike Bëni këto qofte në një kohë të shkurtër nëse dëshironi një tavolinë të ngrohtë për...

Oriz me mish pule, salcë soje dhe kërpudha

Recetë e shkëlqyeshme e cila i jep shije të përsosur këtij ushqimi Përbërësit: – 300 g...

Tortë me bajame

Kur është fjala për bajamet, nuk ka mundësi të mosprovosh dhe këtë recetë torte. * 16 vezë* 390 g...

Lajme

Zyrtari i AAK’së: E ulët çka ka thënë Lutfi Haziri, ne s’ia prishëm zgjedhjet...

Besnik Tahiri, këshilltar i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akuzat që vijnë nga LDK-ja se eksponentë të AAK-së po...

“Qofsha i gabuar”, Ramë Buja rikthehet në PDK

Ish-ministri i Arsimit, Ramë Buja, është rikthyer në Partinë Demokratike të Kosovës, vetëm dy vjet pasi dha dorëheqje të parevokueshme. 

Tahiri tregon se a do ta japë votën për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj

Deputeti Labinot Tahiri, ka mohuar se ka lidhje mes dekoratës që ia dha kryeministri Ramush Haradinaj dhe votës së tij eventuale për...