Përbërësi sekret për brumë të shkrifët ëmbëlsirash

Ëmbëlsirat janë sigurisht të preferuarat e një pjese të mirë të njerëzve, veçanërisht fëmijëve. Ata shijojnë më shumë kur përgatiten në shtëpi, sepse dimë...

Byrek Tamale i nxehtë

Ky byrek Tamale (tamal në spanjisht) është një pjatë tradicionale Mesoamerikane, një gatim brumi me bazë misrin. 90 min 8 porcione Mesatare Mish Viçi, Brumëra, Kalorike, Spanjolle, Drekë ose Darkë, Në Çdo...

Sarma Gjirokastre

Një recetë tradicionale (e njohur nga disa si dollma rrushi) e lehtë dhe e ushqyeshme në të njëjtën kohë. Gjethet e rrushit të mbushura...

Sanduiç me Salcë pesto dhe Vezë

Një gatim i shpejtë dhe i shijshëm sidomos për mëngjeset e shpejta. Shumë i shijshëm dhe për fëmijët të cilët do t’i hanin me dëshirë vezët. 10...

Weather

Lajme

Rama: Zhvillimi i FSK-së është në fazë thelbësore për ardhmen e Kosovës

Qeveria e Kosovës dhe MFSK-ja po punojnë me përkushtim në përmbylljen e suksesshme të procesit të transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura të...

Gazetari i ‘Sputnik Serbia’ akuzon Amerikën për vrasjen e Ivanoviqit

Gazetari i 'Sputnik''ut të Serbisë, Boris Malagruski, në mënyrë të tërthortë e ka fajësuar SHBA’në për vrasjen e ish- udhëheqësit të Iniciativës Qytetare, Oliver...

Hoxha thotë se asistenca nga BE-ja duhet të fokusohet në përmirësimin e mirëqenies së...

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se asistenca nga Bashkimi Evropian si pjesë e Instrumentit të para-anëtarësimit (IPA) për vitet 2018 dhe...