Ushtrim i çuditshëm: Vetëm një minutë ushtrim i këtillë mjafton që të shpenzoni gjithë...

Nëse nuk na besoni neve, besoni japonezëve dhe fillojani menjëherë. Nuk ju kushton asgjë. Këto ditë të gjithë e teprojmë me ushqimin, mirëpo japonezët kanë...

Si të përballemi sa më lehtë me rrufën

Nuk ekziston shkopi magjik i cili do të mundë të na kursejë nga telashet e disa ditëve të rrjedhjes së hundëve, kollës, bronkitit apo...

Si ta luftojmë morthin në këto ditë të ftohta në mënyrë natyrale?

Ka disa mënyra natyrale për ta luftuar atë, si për shembull: masazhimi me vajëra bimorë, lëngu i limonit, i selinosë dhe ai i qepës...

I ka zbardhur dhëmbët pa para: Ka zier këtë përbërës, rezultati i shkëlqyeshëm!

Shtresat e gështenjta apo të verdha në dhëmbë mund t’i eliminoni vetë në shtëpi! Kariesi – është problem i shpeshtë, ndërkaq stomatologjia bashkëkohore propozon mënyra...

Kujdes: Nëse i vëreni këto ndryshme në thonj, mund të jeni në rrezik!

Ngjyra e kaltër në thonj tregon problemet me mushkëritë dhe aneminë, derisa thonjtë e gjelbër janë shenjë e infeksioneve kërpudhore. Trashja e ndërgishteve është karakteristikë...

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Të flesh pak ose shumë është e rrezikshme për shëndetin se zemrës suaj. Ky është përfundimi i një studimi të ri. Në më të shumtën...

Këto janë shenjat të cilat tregojnë që po konsumoni shumë kripë

Sipas udhëzimeve më të fundit dietike, rekomandohet që një person duhet të hajë 2,300 miligramë natriumi (1lugë gjelle) në ditë. Megjithatë, duket nga studimet se...

Si ta luftojmë morthin në këto ditë të ftohta në mënyrë natyrale?

Ka disa mënyra natyrale për ta luftuar atë, si për shembull: masazhimi me vajëra bimorë, lëngu i limonit, i selinosë dhe ai i qepës...

Ushtrimin që personat me hipertension duhet ta shmangin

Shtypja e lartë e gjakut është sëmundje që prek miliona njerëz anë e mbanë botës. Kjo sëmundje, që ndryshe njihet si hipertension, shkakton ekstra stres...

Shëroni tensionin e lartë të gjakut me një gotë ujë: Teknika e Japonisë së...

Në Japoni është shprehi të pihet një gotë ujë menjëherë pas zgjimit. Dhe shumë teste mjekësore gjithashtu kanë konstatuar përparësitë e kësaj teknike. Shërimi me...

Weather

Lajme

Haradinaj për Gjykatën Speciale: Askush s’ka të drejtë t’i shmanget drejtësisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pasi Gjykata Speciale ditët e fundit ka thirrur për intervistim disa pjesëtarë të UÇK-së. Haradinaj ka thënë se askush nuk...

Qeverisë i bëhet thirrje ta rinegociojë CEFTA-n

Republika e Kosovës duhet të rinegociojë Marrëveshjen për Tregti të Lirë me vendet e Ballkanit Perëndimor, e njohur si CEFTA, pasi që nga nënshkrimi...

Ndotja e ajrit vazhdon të jetë alarmante

Tash e disa javë Prishtina vazhdon të jetë në krye të listës së qyteteve me ajrin më të ndotur në botë. Por përveç kryeqytetit...