Ushqimet që duhet t’i hani për ta mbajtur kancerin larg

Sipas studimeve të fundit, janë super shtatë ushqime që mund të ndihmojnë kundër sëmundjes së kancerit. Këto ushqime që i gjeni më poshtë përpos që...

Ja pse duhet ta lani fytyrën me ujë të gazuar

Kur bëhet fjalë për kujdesin e fytyrës, secila grua është në kërkim të zgjidhjeve të reja që sfidojnë veprimin e kohës, mungesën e përkujdesjes...

Pini kafe me stomakun bosh? Ajo që ndodh në trupin tuaj po ju shkatërron...

Pjesa më e madhe e njerëzve pinë kafe menjëherë sapo zgjohen, pa ngrënë akoma mëngjes. Për më tepër e shoqërojnë atë me një cigare, duke...

Bima e mrekullive: E shëron diabetin si me magji

Noni, i njohur edhe nga emri shkencor i “Morinda citrifolia”, është rritur në vendet tropikale si ishujt e Polinesisë, Australisë veriore, Portoriko. Dhe është përdorur...

Pini një lugë vaj ulliri në mëngjes, dhe i thoni lamtumirë rrezikut nga këto...

Një lugë Vaj Ulliri çdo mëngjes zgjon shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigurisht mirëqenien. Është padyshim një nga dhuratat...

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni asnjëherë

Të gjithë e dimë se shëndeti ynë varet kryesisht nga ushqimi që ne zgjedhim që të konsumojmë. Prandaj duhet të kemi kujdes të shtuar që...

Ndikimi në zemër i “zemërplasjes”

Zemërthyerja mund të iu godas edhe nëse jeni në gjendje të mirë shëndetësore. Ajo është një gjendje shëndetësore që zyrtarisht njihet si kardiomiopatis Takotsubo. Thuhet se...

Gabimi më i madh gjatë stëvitjes i cili do të rrezikojë shëndetin tuaj!

Nëse i bëni kështu galiçin e fundit, koha është që ta ndërprisni   Ekzistojnë mënyra të ndryshme të ekzekutimit të drejtë të galiçit. Mund të vendosni...

Quhet “pika e qindra sëmundjeve”, mësoni çfarë ndodh nëse e masazhoni çdo ditë

Burimi i rinisë ka qenë i fshehur prej kohësh në rrënjët e kulturës japoneze. Legjenda thotë se sekreti për rininë e përhershme është stimulimi...

Mos e shtrëngoni dorën e fëmijës kur ecni, ka pasoja

Ecja me fëmijën tuaj është një nga gjërat më të bukura kur bëhesh prind. Kur ecni dhe mbani fëmijën tek dora duhet t’i kushtoni...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...