Për lëkurë të shëndetshme keni parasysh këto këshilla

Në secilën stinë duhet të jeni shumë të kujdesshëm për lëkurën tuaj. Kremrat gjithmonë rekomandohen që ta ruani lëkurën tuaj si nga dielli, erërat ashtu...

Bima e jetës/kura 3 javor për kyçeve për dhe kollen

Hithra është një barishte e egër që ka shoqëruar tryezat shqiptare për shumë breza me rradhë. Kjo bimë që i reziston të ftohtit, është...

Ushtrim i çuditshëm: Vetëm një minutë ushtrim i këtillë mjafton që të shpenzoni gjithë...

Nëse nuk na besoni neve, besoni japonezëve dhe fillojani menjëherë. Nuk ju kushton asgjë. Këto ditë të gjithë e teprojmë me ushqimin, mirëpo japonezët kanë...

Si të përballemi sa më lehtë me rrufën

Nuk ekziston shkopi magjik i cili do të mundë të na kursejë nga telashet e disa ditëve të rrjedhjes së hundëve, kollës, bronkitit apo...

Si ta luftojmë morthin në këto ditë të ftohta në mënyrë natyrale?

Ka disa mënyra natyrale për ta luftuar atë, si për shembull: masazhimi me vajëra bimorë, lëngu i limonit, i selinosë dhe ai i qepës...

I ka zbardhur dhëmbët pa para: Ka zier këtë përbërës, rezultati i shkëlqyeshëm!

Shtresat e gështenjta apo të verdha në dhëmbë mund t’i eliminoni vetë në shtëpi! Kariesi – është problem i shpeshtë, ndërkaq stomatologjia bashkëkohore propozon mënyra...

Kujdes: Nëse i vëreni këto ndryshme në thonj, mund të jeni në rrezik!

Ngjyra e kaltër në thonj tregon problemet me mushkëritë dhe aneminë, derisa thonjtë e gjelbër janë shenjë e infeksioneve kërpudhore. Trashja e ndërgishteve është karakteristikë...

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Të flesh pak ose shumë është e rrezikshme për shëndetin se zemrës suaj. Ky është përfundimi i një studimi të ri. Në më të shumtën...

Këto janë shenjat të cilat tregojnë që po konsumoni shumë kripë

Sipas udhëzimeve më të fundit dietike, rekomandohet që një person duhet të hajë 2,300 miligramë natriumi (1lugë gjelle) në ditë. Megjithatë, duket nga studimet se...

Si ta luftojmë morthin në këto ditë të ftohta në mënyrë natyrale?

Ka disa mënyra natyrale për ta luftuar atë, si për shembull: masazhimi me vajëra bimorë, lëngu i limonit, i selinosë dhe ai i qepës...

Weather

Lajme

Deputeti që ofroi dorëheqje pas formimit të Ushtrisë

“Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti Haxhi Shala Haxhi Shala...

Kosova e krijoi ushtrinë, ky është vendimi i fundit nga KFOR-i

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka theksuar se do të vazhdojnë angazhimin në Kosovë edhe pas krijimit të ushtrisë së Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo...

Thaçi flet për Sylejman Selimin: Sot e kemi ndier mungesën e tij

Presidenti i Republikës së Kosovës, njëkohësisht Komandanti Suprem i FSK-së, Hashim Thaçi ka thënë se dita e sotme është ditë historike por edhe normale...