A mund të pengohet urinimi natën te fëmijët?

Fëmijët nuk urinojnë me qëllim në shtrat. Këtë është me rëndësi ta keni parasysh, posaçërisht në mëngjes kur për të satën herë i gjeni...

Zbulohet sëmundja e tmerrshme që vjen nga celulari!

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re mjaft të përhapur në gjithë globin e cila mund të...

Pija që duhet konsumuar para gjumit për bark të sheshtë

Të largoni toksinat e dëmshme nga trupi është një funksion i përditshëm i mëlçisë. Kur këto toksina kanë zënë vend në trupin tuaj mëlçisë...

Gratë me mbipeshë kanë 6 herë më shumë gjasa të kenë fëmijë me ADHD

Gratë shtatzëna me mbipeshë dhe diabet mund të kenë më shumë gjasa që të kenë fëmijë me autizëm, ADHD dhe çrregullime të tjera psikiatrike,...

Shtohen të sëmurët me dëmtimet e shtyllës kurrizore

Sezoni i verës ka rritur fluksin e personave të cilët i drejtohen Spitalit të Traumës për ndihmë mjekësore. Drejtori Arben Zenelaj, thotë se këtë vit...

Mësojeni tani! Nëse doni t’i shfarosni rrudhat, ndaloni së bëri këto…

Është e vërtetë se procesi i plakjes mund të shkaktojë rrudha në avancim – prodhimi i kolagjenit përkeqësohet ndërsa vitet kalojnë. Por ae dini se...

7 ushqime që mund të pastrojnë lëkurën tuaj (FOTO)

Në vijim ju sugjerojmë ushqimet që duhet të konsumoni në vaktet tuaja për të patur një lëkurë sa më të mirë. Bajamet Bajamet janë plot me...

Tiparet e personalitetit sipas grupit të gjakut

Grupi i gjakut A Individët me tipin A të gjakut vendosin të tjerët para. Ata janë dëgjues të mirë dhe miq të shkëlqyer. Njerëzit me...

Lexoje me kujdes! Ja si ndikojnë vezët në zemër

Një studim i ri australian i botuar në American Journal of Nutrition Clinical ka përfunduar se konsumimi i 12 vezëve në javë nuk rrit...

Lindja e parakohshme mund të parandalohet me këtë test të gjakut

Studiuesit amerikanë dhe danezë njoftuan se kanë realizuar një test gjaku, jo shumë i kushtueshëm, që mundëson parandalimin në 80 % të rasteve nëse...

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...