Paralajmërimi i mjekut, mos urinoni para se të bëni seks

Gratë nuk duhet të urinojnë para seksit, nëse duan që të mos zhvillojnë një infeksion në traktin urinar.   Sipas një eksperti, kjo këshillë, e dëgjuar...

Këshilla e ekspertit: Nëse ju del gjumi natën, mos gaboni të bëni këto veprime!

Nuk ka asgje me te keqe sesa te zgjohesh ne mes te nates dhe te rrotullohesh nga njera ane ne tjetren ne perpjekje per...

Benefitët që i sjell konsumimi i Kiwit

Kivi është një nga ushqimet më të shëndetshme në botë dhe një nga burimet më të mira të vitaminës C.  Ai posedon vitaminën K, e...

Leximi i mendjes?! Po, mund ta bëjmë të gjithë!

Nuk është superfuqi, nuk është ekskluzivitet i askujt, të gjithë jemi të predispozuar për ta manifestuar. Psikologët thonë që kjo aftësi është prezente tek...

Studimi i fundit: Ja barnat që shkaktojnë vdekjen e parakohshme

Barnat e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik më të lartë të vdekjes së parakohshme në një studim të ri. Inhibitorët...

Pija e zakonshme që shkakton kancer të gjirit

Gratë që preken më pak nga kanceri i gjirit janë ato në Japoni. Arsyeja kryesore për diçka të tillë janë linjat e tyre elegante....

Xhinset e ngushta shkaktojnë këtë problem shëndetësor

Lajmi më i lexuar në BBC flet për një shqetësim të publikuar në një nga revistat më të mëdha shkencore në botë. Xhinset e...

Çfarë ndodh me trupin nëse hani katër thelpinj hudhra në ditë?

Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike. Por, kur bëhet fjalë për shëndetin,...

Meshkuj! Nëse keni këto shenjat, urgjent tek mjeku. Rrezikoheni nga

Simptomat e kancerit prekin më tepër meshkujt se sa femrat, por gjetjet e hershme mund të parandalojnë sëmundjen. Shenjat e kancerit janë të vështira për...

Ekspertët paralajmërojnë prindërit: Ndëshkimi me shuplakë, pasoja afatgjate tek fëmijët

A duhet të ndëshkohen fëmijët me shuplakë, apo jo? Kjo është një pyetje që nxit gjithmonë debat. Disa mendojnë që është e rëndësishëm t’i...

Weather

Lajme

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...