A e dini sa para harxhoni vetëm për kafe në vit? Mësojeni tani

Disa njerëz nuk mund të fillojnë ditën pa një filxhan kafeje  por kjo varësi ndaj kafeinës mund t’ju kushtojë shumë më tepër sesa e...

Shkaktarët, simptomat dhe gjithçka tjetër që duhet të dini për sulmet e zemrës

Sulmi në zemër zakonisht ndodh kur një rrjedhë e gjakut e mbushur me oksigjen drejt një seksioni të muskulit të zemrës papritmas bllokohet dhe...

Mungesa e gjumit ju shkakton dëme të mëdha në shëndet

Qoftë duke u brengosur për punët që keni apo duke shikuar TV shpesh bëni pak ore gjumë. Mirëpo vetëm një javë me mungesë të...

Ja si të eliminoni pikat e zeza me pastë dhëmbësh

Edhe pse shumë prej jush nuk duan ta pranojnë, pasqyra nuk ju gënjen dot: pikat e zeza gjenden kudo në fytyrën tuaj, në ballë,...

Pini ujë gjatës natës? Ja çfarë i ndodh trupit tuaj

Uji është shumë i rëndësishëm për organizmin dhe nuk duhet nënvleftësuar aspak. Ekspertët rekomandojnë që ta pini ujin sapo të hapni sytë. Sipas tyre,...

Gripi mund të vrasë 300 milionë njerëz

Jonathan Quick, një nga ekspertët kryesorë të influencës në botë, parashikon katastrofa në të ardhmen e afërt. Por epidemiologu Bernard Kai? thotë se shanset...

Ja çfarë duhet të pini nëse keni fryrje barku

Çaji i xhinxherit është i shkëlqyer për të eliminuar fryrjen e barkut. Fryrja e barkut është një ndjesi vërtet e tmerrshme, parehatie që të...

Dobitë e papara të sodës së bukës për flokët

Soda e bukës ofron një sërë dobish për shëndetin tonë, ndonëse janë të shumtë personat që nuk i njohin dobitë e papara që ka...

Kurrë mos i hidhni lëkurat e portokallit, ja pse

Pasi ta lexoni këtë tekst, lëvoren e portokallit kurrë më nuk do ta hidhni. Është treguar që lëvorja e portokallit ka shumë efekte në...

Këta janë shkaktarët e erës së keqe të gojës: Ndonjë me siguri do t’ju...

Era e pakëndshme mund të jetë shumë e keqe. Për shkak të saj mund të vuani madje edhe jetën shoqërore dhe komunikimin në përgjithësi. Dora...

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...