Këto janë shenjat që tregojnë se keni nevojë për ujëvv

Nëse trupi juaj është i thatë dhe i padehidratuar nuk mund të funksionojë asnjëherë si duhet. Secila qelizë në trup duhet ta përdorë ujin...

Ushqimi që hamë influencon në përhapjen e kancerit

Ka prova në rritje që ushqimi që hani mund të ndryshojë rritjen dhe përhapjen e kancerit, thonë shkencëtarët e Kembrixhit. Hulumtimi i kafshëve, i botuar...

Vuani nga tensioni, ja çfarë duhet të hani

Tensioni i lartë është njëra ndër sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme, me çdo të pestin njeri që vuan nga ajo. Njerëzit që...

Pijet magjike të mëngjeseve

Gjatë dimrit duhet të mendojmë për detoksifikimin e trupit tonë dhe koha më e mirë është para mëngjesit. Lodhje e përgjithshme, ndjenja e ënjtjes, lëkura...

Alarm! Çokollata “Kinder” kancerogjene!

Çokollatat janë të preferuarat e fëmijëve, dhe shpesh kjo ka qënë një betejë e humbur për prindërit që t’i ndalojnë vogëlushët e tyre që...

Uji i argjendtë që shëron gripin, alergjinë dhe artritin!

Ujin nga rubineti e derdhni në një enë të madhe dhe e lini të qëndrojë gjatë natës, minimum 8 orë. Gjatë 3-4 orëve të...

Bërthamat e kajsive mund t’ju vrasin brenda pak minutash…

Një skandal i madh ka përfshirë internetin, pas raporteve se bërthamat e kajsive po shiten si antikancerogjenë. Por pjesa më alarmante është se përbërja e...

Keni diarre dhe dhimbje të forta barku, ja çfarë duhet të hani për ta...

Ndoshta keni ngrënë diçka që nuk ju ka bërë mirë ose jeni të stresuar. Pra nëse keni diarre, këto janë ushqimet që ju duhet...

Vitamina D forcon shëndetin kardiovaskular

Vitamina D jo vetëm që ndihmon në forcimin e kockave, por forcon edhe shëndetin e zemrës sipas një studimi të ri. Duke përdorur nanosensorë të...

Vuani nga mushkëritë, hani brokoli dhe …

Sëmundjet e mushkërive po përhapen shumë vitet e fundit dhe për shkak të faktorëve të shumtë që përballemi çdo ditë. Dr Michael Greger i cili...

Weather

Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon për ndryshimet e motit, tregon se kur do të bie bora...

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka folur për motin që do të mbretërojë në Kosovë këto ditë. Tahirsylaj parashikon ulje të temperaturave gjatë...

Vetëvendosja vazhdon mobilizimin për protestën e së shtunës

Partia e Albin Kurtit po i vazhdon takimet me qytetarë në përpjekje për të siguruar pjesëmarrje sa më masive në protestën me moton “Një...

Ndryshim drastik i temperaturave

Javë me mot të ftohtë por kryesisht të kthjellët. Masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, të paraprirë nga një front i ftohtë, do të...