5 ushqime sekrete për t’i pasur në konsideratë para se të shkoni në intervistë...

Shkencëtarët vazhdimisht argumentojnë dhe debatojnë me njëri tjetrin se cfarë duhet të veprohet para intervistës së punës në lidhje me ushqimin. Mirëpo të gjithë janë...

Çfarë ndodh me trupin nëse hani katër thelpinj hudhra në ditë?

Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike. Por, kur bëhet fjalë për shëndetin,...

Kafeja dhe veshkët, çka thotë studimi i ri?

Tre filxhanë kafe në ditë, ndihmon të jetojnë më gjatë njerëzit me sëmundje kronike të veshkave. Një studim i zhvilluar me më shumë se 2,300...

Për një dimër pa sëmundje dhe pa depresion: Ushqimet të cilat duhet t’i keni...

Dimri mund të sjell gëzim të madh për shkak të festave të fund vitit, por gjithashtu sjell edhe temperatura të ulëta, i rritë shanset...

Ëmbëlsirat ndihmojnë në tejkalimin e dhimbjeve të ciklit

Periodat shkaktojnë dhimbje, lodhje e shpesh dëshira të urrejtjes së ëmbëlsirave. Megjithatë është paksa një situatë e komplikuar, pasi thuhet se guteni i rafinuar mund...

Ekspertët paralajmërojnë prindërit: Ndëshkimi me shuplakë, pasoja afatgjate tek fëmijët

A duhet të ndëshkohen fëmijët me shuplakë, apo jo? Kjo është një pyetje që nxit gjithmonë debat. Disa mendojnë që është e rëndësishëm t’i...

Leximi i mendjes?! Po, mund ta bëjmë të gjithë!

Nuk është superfuqi, nuk është ekskluzivitet i askujt, të gjithë jemi të predispozuar për ta manifestuar. Psikologët thonë që kjo aftësi është prezente tek...

Doktori na jep “ilaçin” 100 % shërues të kockave në 1 recetë të vetme....

Kjo supë do të funksionojë si një ilaç i mrekullueshëm nëse keni dhimbje kockash. Hidhini një sy dhe mos nguroni ta përgatisni... Përbërësit: -1 lugë gjelle vaj...

Ilaçi për diabet: Është zbuluar se sa mund të eliminojnë peshë trupore njerëzit për...

Shkencëtarët konstatojnë që me humbjen e thjeshtë të kilogramëve mund të lirohemi nga diabeti. Diabeti i tipit 2 nuk është diçka që duhet patjetër të...

Pija e zakonshme që shkakton kancer të gjirit

Gratë që preken më pak nga kanceri i gjirit janë ato në Japoni. Arsyeja kryesore për diçka të tillë janë linjat e tyre elegante....

Weather

Lajme

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...