Përbërsi magjik që largon celulitin

Kafeina e përmirëson qarkullimin e gjakut dhe e zvogëlon shfaqjen e celulitit. Gjithashtu, në kohëra të ndryshme kafeina është përdorur edhe në rastin e...

Vaj ulliri me limon në mëngjes për një shëndet të plotë

Vaji I ullirit me limon është një kurë natyrale për të ulur nivelet e larta të kolesterolit në gjak. Prej shumë vitesh njerëzit e kanë...

Pse gjatë verës sëmundjet e zorrëve janë më të shpesha?

Edhe pse sëmundjet e zorrëve mund të eliminohen relativisht lehtë duke marrë probiotik, lëngje të mjaftueshme, si dhe elektrolite të bananes dhe domates, ato...

Kujdes nga akulli nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet e ndryshme shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne e blejmë ujin për të mos konsumuar...

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

Shëndeti është gjëja më e vlefshme për të gjithë ne. Po të mos kishim shëndetin, asgjë tjetër nuk do të kishte vlerë, as paraja! Por...

Sapo të lexoni këtë lajm, do ta lini menjëherë cigaren

Pirja e duhanit pengon një zonë të trurit, e rëndësishme për kujtesën, sipas hulumtimeve të reja. Kjo shkakton një ngritje të kalciumit në hippocampus, zonë...

Përzieni uthullin e mollës me sodë buke dhe do të mahniteni nga rezultati

Uthulla dhe soda e bukës kanë gjetur përdorim të zgjeruar në shumë kura shëndetësore dhe të bukurisë. Këto dy produkte janë tepër efikase, kushtojnë...

Zgjimi në mëngjes ndodh prej neuroneve gjigante

Zbulohet sekreti i mekanizmit që na zgjon në mëngjes, që na mban në kontakt me ambientin dhe nga ku varen mendimi dhe gjuha, sipas...

Si të ushqeheni gjithë javën, nëse doni të humbni peshë

Kur vendosim të fillojmë një dietë për të humbur peshë, një nga shqetësimet e zakonshme është zgjedhja e menusë. Për këtë është e rëndësishme të...

Ja kur del në treg ilaçi i parë kundër migrenës

Ilaçi i parë i ri i migrenës do të jetë në treg në Britani brenda pak javëve pasi zyrtarët europianë të shëndetit ua kanë...

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...