10 arsye të vlefshme pse duhet të hani presh

Ndonëse jo aq të përdorur sa qepët dhe hudhrat, preshat kanë veti befasuese ushqyese dhe kuruese. Më poshtë gjeni 10 arsye me vlerë se pse...

Dëmtimet e shkaktuara në mushkëri nga duhanpirja, mund të zhbëhen duke i ngrënë …

Vetitë shëruese të cilat i posedojnë mollët e freskëta dhe domatet mund ta ngadalësojnë plakjen natyrale të mushkërive dhe t’i riparojnë dëmtimet e shkaktuara...

Ju ndodh dhe ju kjo gjë gjatë natës? Ja pse jeni me fat!

Ju do të thoni të vërtetën ose do të shtriheni nëse një mik ju pyet nëse bëheni me jargë në gjumë. Përgjigja më e...

Doni fytyrë të pastër? Përdorni domate!

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë.   Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen...

A do të provonit katër thelpinj hudhra në ditë? Kjo gjë do ju ndodhte

Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike. Por, kur bëhet fjalë për shëndetin,...

Shërimi nga herpesi/ Ky është përbërësi natyral që përshpejton procesin

Shfaqja e herpesit shkaktohet nga prania e një virusi të quajtur Herpes Simplex 1 dhe nëse organizmi juaj nuk e mbart këtë virus ju...

Vajza kujdes, këto rituale ditore janë të dëmshme në afat të gjatë

Gratë kanë një rutinë të përditshme të pastrimit dhe pastrimit, dhe shumica e tyre betohen me të. Këto rituale të përditshme, nga larja, shamponimi, lustrimi,...

Ushqimet që përmbajnë shumë zink

Nëse zinku është me tepri, mund të ndikojë negativisht në metabolizmin tonë, por nëse ai mungon, bën që më vonë të vuash nga anemia,...

E vërteta e hidhur, ja se çfarë efektesh ka alkooli në lëkurë!

Është zyrtarisht sezoni i festave dhe gjithçka lidhet me ushqimin në tërësi. Tryeza të shtruara plot, mbushur me pjata plot shije e gota me...

Kura mjekësore me Mëllagë një sekret për shëndetin

Gjuetia për barishtet, perimet dhe frutat e egra duket se është kthyer në një trend në qytetet urbane të Shqipërisë, por në zonat rurale,...

Weather

Lajme

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...

Isufi: Nuk duhet të ketë hezitim të votohet edhe raporti i Bulliqit dhe marrëveshje...

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se është arritur një marrëveshje që saktëson elementet që janë kundërshtuar në të kaluarën. Ai...