Stresi është sëmundje ngjitëse, thonë shkencëtarët

Stresi juaj mund të prekë të tjerët, thonë studiuesit kanadezë. Gjykimet sugjerojnë se personat e stresuar mund të ndryshojnë trurin tuaj në të njëjtën mënyrë...

Mjekët: Kujdes nga hashashi, ju çon drejt shkatërrimit nervor

Sipas një studimi të ri finlandez, pirja e duhanit e të paktën pesë herë në ditë si një adoleshent, rrit rrezikun e psikozës. Më tej...

Ky “sekret: do ju ndihmoj të bini në peshë pa shumë mundim!

Padyshim pesha e tepërt është një ndër problemet më shqetësuese për shëndetin tonë si dhe për pamjen tonë të jashtme. Një hulumtim i ri tregon...

Përgjumja shkakton sëmundjen e Alzheimerit

Përgjumja gjatë ditës, shkakton ndërhyrje në tru, gjë e cila sjell gjendjen shëndetësore të njeriut deri në sëmundjen e Alzheimerit. Kështu thotë një paralajmërim i...

Ministri i Shëndetësisë viziton pacientët në repartet dhe dhomat e rinovuara në QKUK

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili, ka bërë të ditur se sot ka vizituar disa pacientë të cilët tashmë janë bartur në dhomat ku është...

Mungesa e gjumit shkatërron lëkurën tuaj, ja arsyeja

Mungesa e gjumit të mirë mund të shkatërrojë jetën tuaj seksuale, t’ju bëjë më pak produktiv në punë dhe të rrisni nivelin tuaj të...

Pesë gjëra që mund t’i bëni me qepën në shtëpi

Qepën e adhurojmë në shumë gjella dhe për këtë arsye me siguri gjithmonë e keni në shtëpi, por provoni disa ide të tjera përveç...

Ju duhet vetëm një kokërr vezë dhe lamtumirë qime… Ja receta

Qimet në fytyrë janë problem i shumë femrave dhe ato të cilat ballafaqohen me këtë problem, gjithmonë janë në kërkim të metodave për t’i...

Pija energjike që ju zgjon nga ‘gjumi dimëror’

Ndiheni të mërzitur, nuk keni vullnet, lodheni shpejt, këto janë vetëm disa nga simptomat që i ndiejmë në periudhën kalimtare nga dimri në pranverë,...

Dieta me pak kalori ruan shëndetin e trurit

Agjërimi mund të ruajë shëndetin e trurit, kanë treguar studime të reja. Një dietë me pak yndyrë që përfshinë 40% më pak kalori se sa...

Weather

Lajme

Gjykatësi i Kushtetueses keqpërdori mijëra euro, kontrabandues i naftës e mallrave tjera në Serbi

Më 28 maj të 2007, Prokuroria Speciale në Beograd kishte ngritur aktakuzë ndaj 28 personave përfshirë edhe Radomir Llabanin, i treti për nga pesha...

Veseli në Tiranë: E ardhmja demokratike e rajonit në BE, varen nga të kuptuarit...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot ishte pjesë në ceremoninë e lutjeve të mëngjesit në Tiranë. Veseli thotë se si në të kaluarën,...

Lumezi thotë se e gjithë dosja e Astrit Deharit ka shkuar në Zvicër

Rasti i ish- aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit, që ndërroi jetë në burgun e Prizrenit, tashmë është dërguar për superekspertizë në shtetin e Zvicrës,...