Pak proteina dhe shumë karbohidrate, çelësi për jetëgjatësinë e trurit

Dietat me pak proteina dhe me konsum më të lartë të karbohidratesh mund të jenë çelësi i jetëgjatësisë, sidomos asaj të trurit, duke inkurajuar...

A duhet të pimë qumësht në mëngjes?

Përveç proteinës qumështi ofron edhe magnez, fosfor dhe vitamina. Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është...

Përse mjekët po bëjnë thirrje që të hiqni dorë nga ky medikament menjëherë

Ibuprofeni mund t'iu sjellë më shumë dëm sesa dobi. Sipas mjekëve, ibuprofeni dhe medikamente të tjera jo steroide anti-inflamatore (NSAIDS), mund të kenë disa rreziqe...

Pija natyrale që ndihmon të luftoni sëmundjet e zemrës

Shumë njerëz po luftojnë sëmundjet kronike këto ditë. Megjithatë, duke bërë disa ndryshime në stilin e jetës tuaj dhe dietën mund t'i ndihmoni organizmit...

Nëse keni këto shenja, dhimbja e kokës mund të jetë migrenë

Keni dhimbje të vazhdueshme koke, që me kalimin e kohës është kthyer në shqetësim? Në vijim po paraqesim disa shenja që dhimbja e fortë...

Puçrra të mëdha pas veshit? Këto janë 4 arsyet pse ju dalin

Puçrrat pas veshit janë të shumë të zakonshme dhe shpesh lihen pas dore. Ato shfaqen në forma të ndryshme dhe secila prej tyre ka një...

Kjo është maska e vetme që zhduk rrudhat dhe shenjat e lodhjes nga fytyra

Ekspozimi i pakontrolluar në diell, dehidratimi, çrregullimet hormonale dhe veprimi i radikaleve të lira janë disa nga shkaqet që çojnë në shfaqjen e shenjave...

Si ta parandaloni krijimin e venave të zgjeruara

Nëse dëshironi të dini se çfarë janë gjasat që problemi i venave të dobëta dhe të zgjeruara t’ju prekë edhe juve, shikojeni familjen tuaj....

Si ndikon uthulla e mollës në humbjen e shpejtë të peshës

Uthulla e mollës është një pije magjike për të cilën shumë yje botërore thonë se u ka ndihmuar të humbin peshë shpejt. Kjo pije ofron...

Dimri acaron lëkurën tuaj, ja si ta ushqeni atë!

Maska fytyre Moti i ftohtë dhe nivelet e ulëta të lagështisë rezultojnë në ajër të thatë, i cili pastaj vjedh lagështinë duke e lënë lëkurën...

Weather

Lajme

Deputeti që ofroi dorëheqje pas formimit të Ushtrisë

“Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti Haxhi Shala Haxhi Shala...

Kosova e krijoi ushtrinë, ky është vendimi i fundit nga KFOR-i

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka theksuar se do të vazhdojnë angazhimin në Kosovë edhe pas krijimit të ushtrisë së Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo...

Thaçi flet për Sylejman Selimin: Sot e kemi ndier mungesën e tij

Presidenti i Republikës së Kosovës, njëkohësisht Komandanti Suprem i FSK-së, Hashim Thaçi ka thënë se dita e sotme është ditë historike por edhe normale...