Nëse keni pak kohë të lirë, shfrytëzojeni për ecje

E ecura ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tuaj, ajo ndihmon për të pasur jetëgjatësi. Sipas një studim të qëndruarit në këmbë në vend...

Me të ftohtë dhe me kollë? Kura natyrale më e mirë, mjaltë dhe piper...

Kolla është një sëmundje e zakonshme e dimrit që shkaktohet kryesisht nga një infeksion ose edhe nga ndryshimi i motit. Shumica e njerëzve janë...

Ushqimet që djegin kaloritë në mënyrë natyrale

Vitet e fundit në treg ka një sërë produktesh që ndihmojnë në djegien e yndyrave të trupit, duke rrëzuar kështu dhe kilogramët e tepërt....

Zbulohet pajisja që do të zbulojë 17 sëmundje nëpërmjet frymëmarrjes së pacientit

Hossam Haick, inxhinier kimik në Institutin Technion Israel of Technology në Haifa, ka zhvilluar një pajisje, që sipas tij, mund të bëjë punë që...

Notimi në ujë të ftohtë qetëson dhimbjet e forta

Notimi në ujë të ftohtë mund të jetë një alternativë si qetësues i fortë i dhimbjeve. Kështu deklarojnë ekspertët nga Universiteti i Kembrixhit të cilët...

Me këtë ilaç ngadalësoni plakjen dhe hiqni stresin

Vaji i arrës është përgatitje natyrale shumë i dobishëm për shëndetin. Shtimi i aftësive kognitive nënkuptohet porsa t’ia hidhni një sy arrave, por këtë e...

Pozita e gjumit ka efekt në shëndetin tuaj

Gjumi i keq i natës nuk është vetëm i pakëndshëm pasi llogaritet të jetë edhe i rrezikshëm. Problemet ekzistuese, siç janë dhimbja e shpinës për...

Shërimi i acarimit të fytit në mënyrë natyrale

Çdokush prej nesh në një moment, sidomos kur zgjohemi nga gjumi ka acarim të fytit. Kjo shenjë është sinjali i parë që tregon se po...

Zbulimi i fundit shkencor, ndotja e ajrit dëmton direkt bebet në barkun e nënës

Shkencëtarët kanë gjetur dëshminë e parë që grimcat e ndotjes së ajrit udhëtojnë nëpër mushkëritë e grave shtatzëna dhe vendosen në placentat e tyre....

Nuk keni për ta besuar! Ja çfarë ndodh kur hani spec djegës

Ushqimi pikat është i preferuar për shumë persona. Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizmin mirëpo, nëse e teprojmë me...

Weather

Lajme

Haradinaj takon presidentin e KE-së: Brukseli përshëndet çdo progres që ka bërë Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovë, Ramush Haradinaj, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, së bashku...

Haradinaj: SHBA-të kanë rol të pazëvendësueshëm në rrugën euro-atlantike të vendit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot bashkë me Presidentin Hashim Thaçi...

Thaçi takoi ndihmës-sekretarin Mitchell, merr mbështetjen e SHBA-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, së bashku me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacollin, zhvilluan një takim me ndihmës-sekretarin amerikan të...