Bananet largojnë stresin

Përveç se kanë shije të këndshmem, bananet përmbajnë shumë cilësi mjekuese dhe zbusin simptomat e shuamë sëmundjeve. Janë të pasura me materie ushqyese, vitamina...

10 ushtrime për trurin

Truri nuk është një muskul, por duhet të mbahet në stërvitje që të funksionojë në mënyrë të përkryer. Sa më shumë ta përdorni, aq...

Kujdes me përdorimin e këtij medikamenti gjatë shtatzënisë, mund të sjellë pasoja serioze për...

Marrja e paracetamolit gjatë shtatzënisë nuk përbën rrezik për ju dhe fëmijën, por megjithatë nuk duhet të abuzoni. Sipas një studimi të Universitetit të...

Këto baktere ndalojnë kancerin e lëkurës

Një lloj specifik bakteresh, që mund të shkaktojnë infeksione, mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit të lëkurës. Studiuesit në Universitetin San Diego në Kalifornia...

Maska me kakao për fytyrën nuk është vetëm e shijshme por ka efekte të...

A keni dëgjuar maskë më të shijshme për fytyrën se ajo me kakao? Lajmi i mirë nuk është vetëm një; përveçse e shijshme, maska...

Bëje këtë çdo natë para se të flesh, testo veten

Gjumi i mirë, siç dihet, varet nga një sërë faktorësh, të cilët, të gjithë bashkë, formojnë atë që njihet si higjiena e gjumit. Specialistët...

Gjidhënia redukton për 15 vjet infarktin e zemrës

Të ushqyerit e foshnjave me gji, nuk iu bën mirë vetëm foshnjave por ajo redukton rrezikun e sëmundjeve të zemrës tek gratë, deri në...

Njerëzit me mbipeshë nuk jetojnë më gjatë

Duke qenë në mbipeshë mund të shkurtoni jetën tuaj, thonë studimet e mëparshme. Megjithatë të qenit obez mund të shkaktojë tek njerëzit të kalojnë vitet...

Kosi i përgatitur në shtëpi të mbron nga sëmundjet

Specialistët nënvizojnë rëndësinë e konsumimit të qumështit dhe kosit. Duke u bërë thirrje nënave, ata pohojnë se kosi i përgatitur në shtëpi është një...

Keni probleme me hemorroidet: Ky është ilaçi natyral, që do t’jua largojë problemin përgjithmonë!

Janë të shumtë ata njerëz që kanë probleme dhe dhimbje si pasojë e hemorroideve, e shpeshherë nuk dëshirojnë të shkojnë te mjeku dhe e...

Weather

Lajme

S’ka para për shujta të policëve

Ramush Haradinaj, për ditën e bajramit, i kishte qerasur disa policë me byrek, por Shefi i Qeverisë nuk po gjen para për t’ua siguruar...

Rrëfimi i gazetarit serb: Të dyshuarit për vrasjen e Ivanoviqit janë në Veri

Një gazetar nga Serbia ka rrëfim të veçantë rreth vrasjes së Oliver Ivanovicit në Mitrovicë. Stefan Cvetkovic, thotë se po heton rastin tash e sa...

Vdes ish-kryetari i Komunës së Vushtrrisë

Në moshën 79 vjeçare është ndarë nga jeta profesori Hajzer Krasniqi, ish kryetar i Komunës dhe drejtuesi shumëvjeçar i LDK-së në Vushtrri. Lajmin për...