Ndërroni deodorantin çdo gjashtë muaj

Jemi mësuar që çdo mëngjes të vendosim deodorant dhe të nisemi për në punë. Mirëpo pas disa orësh, fillon e ndjen se era e djersës...

Qumështi dhe efektet e tij për fytyrën

Maskat kuruese kanë një rëndësi të veçantë për shëndetin e lëkurës sonë. Fytyra është një ndër pjesët më delikate të trupit që kërkon një...

Bie shi dhe jeni të përgjumur? Ja cili është shkaku

Shkaku kryesor përse zgjimi në mëngjesin me shi është më i rëndë se zakonisht, apo përse në ditët me shi ka më shumë gjumë...

Temperaturat në kulm, mjekët: Kujdes gjatë drejtimit të makinave, bie koncentrimi

Mjekët me apel për kujdes, jo vetëm duke ndjekur rekomandimet e zakonshme, por edhe kujdes gjatë vozitjes së mjeteve motorrike, pasi shoferëve shpesh u...

Deti, ilaçi natyror për trupin dhe mendjen

Kalimi i pushimeve në det na ofron qetësi dhe na largon nga monotonia e përditshme, por afërsia me ujin dhe prania e diellit na...

Inteligjenca artificiale fillon të lëvizë me shpejtësinë e dritës

Inteligjenca artificiale përgatitet të funksionojë me shpejtësinë e dritës, falë një dispozitivi optik të prodhuar me teknologjinë e stampimit 3D që bazohet në një...

Qumështi i gjirit, një mister çudibërës

Për studiuesit mbetet ende mister fakti se përse ky ushqim kaq natyral ka veti çudibërëse, duke ndikuar drejtpërdrejtë në shëndetin, inteligjencën, aftësitë njohëse të...

5 analizat mjekësore që duhet të bëni pas të 50-ve, mund t’ju shpëtojnë jetën

Nëse jeni rreth të 50-ve, duhet patjetër t’i bëni këto 5 analiza gjaku gjaku rregullisht: 1.Analizën e gjakut për hepatitin:  Virusi që vret më shumë njerëz...

5 ushtrime për të forcuar trupin tuaj

Qëndrimi i mirë i trupit tuaj është shumë i rëndësishëm. Kjo gjë ju ndihmon për të zhvilluar forcën, fleksibilitetin dhe ekuilibrin e trupit tuaj. 5...

Kërkoni dhëmbë të bardhë, ja sekretet

Bardhësia dhe shëndeti i dhëmbëve është i rëndësishëm për të gjithë ne. Askush nuk e dëshiron një buzëqeshje verbuese, për këtë të gjithë duhet të...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...