Kujdes me përdorimin e këtij medikamenti gjatë shtatzënisë, mund të sjellë pasoja serioze për...

Marrja e paracetamolit gjatë shtatzënisë nuk përbën rrezik për ju dhe fëmijën, por megjithatë nuk duhet të abuzoni. Sipas një studimi të Universitetit të...

Këto baktere ndalojnë kancerin e lëkurës

Një lloj specifik bakteresh, që mund të shkaktojnë infeksione, mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit të lëkurës. Studiuesit në Universitetin San Diego në Kalifornia...

Maska me kakao për fytyrën nuk është vetëm e shijshme por ka efekte të...

A keni dëgjuar maskë më të shijshme për fytyrën se ajo me kakao? Lajmi i mirë nuk është vetëm një; përveçse e shijshme, maska...

Bëje këtë çdo natë para se të flesh, testo veten

Gjumi i mirë, siç dihet, varet nga një sërë faktorësh, të cilët, të gjithë bashkë, formojnë atë që njihet si higjiena e gjumit. Specialistët...

Gjidhënia redukton për 15 vjet infarktin e zemrës

Të ushqyerit e foshnjave me gji, nuk iu bën mirë vetëm foshnjave por ajo redukton rrezikun e sëmundjeve të zemrës tek gratë, deri në...

Njerëzit me mbipeshë nuk jetojnë më gjatë

Duke qenë në mbipeshë mund të shkurtoni jetën tuaj, thonë studimet e mëparshme. Megjithatë të qenit obez mund të shkaktojë tek njerëzit të kalojnë vitet...

Kosi i përgatitur në shtëpi të mbron nga sëmundjet

Specialistët nënvizojnë rëndësinë e konsumimit të qumështit dhe kosit. Duke u bërë thirrje nënave, ata pohojnë se kosi i përgatitur në shtëpi është një...

Keni probleme me hemorroidet: Ky është ilaçi natyral, që do t’jua largojë problemin përgjithmonë!

Janë të shumtë ata njerëz që kanë probleme dhe dhimbje si pasojë e hemorroideve, e shpeshherë nuk dëshirojnë të shkojnë te mjeku dhe e...

Një hap historik në luftën kundër kancerit, nis zbatimi i terapisë gjenetike me qeliza...

Një vendim i fundit i FDA-së (Administrata e Ushqimit dhe Ilaçeve) në Amerikë mund të konsiderohet si një hap historik në luftën kundër kancerit....

Përzieni qumështin me hudhrat dhe do të mahniteni me rezultatin

Perimet, frutat dhe erëzat janë pjesë e disa prej kurave më të mira mjekësore që njeriu mund të përdorë kundër shumë sëmundjeve dhe çrregullimeve. Një...

Weather

Lajme

​Tanjug: Pacolli nesër në Sanxhak, jo si ministër, por si shtetas zviceran

Mediat serbe njoftojnë se Ministri i Jashtëm i Kosovës të cilit shteti serb si duket nuk do t'i japë leje të shkojë në Sanxhak,...

OVL UÇK kundër suspendimit nga puna të policëve ish ushtarë të UÇK-së

OVL UÇK Pejë, kërkon nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, që të mos suspendojë nga puna policët dhe oficerët e PK-së (ish Ushtar të...

Deputetja e LDK-së letër Rikalos: Subvenciono kultivuesit e mjedrës po humbim prodhimet tona

Depuetetja e LDK-së, Doruntinë Maloku i është drejtuar më një letër të hapur Ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, për t’i subvencionuar kultivuesit e mjedrës....