Studim; përse nuk është e shëndetshme të flini me reçipeta veshurStudim; përse nuk është...

Ideja për krijimin e tyre daton që prej vitit 1889, por arritën të shihnin dritën e prodhimit vetëm në vitin 1914. Femrave të asokohe...

Përse duhet të frikësoheni nëse ju rrjedh gjak nga hunda!

“Asgjë e tmerrshme, ka pëlcitur kapilari”. Kështu jemi mësuar të dëgjojmë kur dikujt fillon t’i rrjedhë gjak nga hunda, mbase megjithatë është mirë të...

Ushqimi armik i mëlçisë, madje edhe më i keq se alkooli

Të gjithë e dinë se dëmet që i shkakton alkooli mëlçisë janë të shumta. Por askush nuk e dinte se ekziston një produkt tjetër...

Studimi nxjerr fakte tronditëse: Ibuprofeni mund të shkaktojë sulm në zemër

Shumë njerëz që përdorin ibuprofen dhe droga të tjera anti-inflamatore janë të rrezikuar të preken nga efekte anësore serioze si gjakderdhje të brendshme dhe...

Dredhëzat ngadalësojnë plakjen e truritDredhëzat ngadalësojnë plakjen e trurit

E keni vështirë për t’i kujtuar angazhimet, emrat apo takimet që lini me kalimin e moshës? Shpëtimi mund t’ju vijë nga dredhëza, e cila konsiderohet...

Me të ftohtë dhe me kollë? Kura natyrale më e mirë, mjaltë dhe piper...

Kolla është një sëmundje e zakonshme e dimrit që shkaktohet kryesisht nga një infeksion ose edhe nga ndryshimi i motit. Shumica e njerëzve janë...

Shkenca zbulon erëzën që lufton obezitetin

Duket e pabesueshme por tashmë po e konfirmon edhe shkenca! Sipas tyre, piperi i zi mund të ndihmojë në luftën kundër obezitetit, problem ky i...

Ja si të largoni menjëherë dhimbjen e fytit

Dhimbja e fytit mund të jetë një simptomë që shoqëron sëmundje të ndryshme, duke filluar nga infeksionet e deri tek problemet e frymëmarrjes. Zakonisht është...

Maska natyrale për largimin e rrudhave

Çdo ditë, njerëzit në gjithë botën kërkojnë mënyrat më efektive për ta mbajtur lëkurën e tyre të re dhe të bukur.   Kjo ndoshta është edhe...

Luftoni ftohjet e dimrit me çaj

Çaji është aleat i shëndetit dhe na ndihmon në luftën kundër shumë sëmundjeve, veçanërisht kundër kolitit, ftohjes dhe nervave. Avantazhet e kësaj pije të shëndetshme...

Weather

Lajme

Qeriqi: Dorëheqja e Blakajt dështim i prokurorisë

Veteranët e Luftës së UÇK-së janë të zhgënjyer nga dorëheqja e prokurorit Elez Blakaj. Këtë e tha përfaqësuesi i tyre, Xhevdet Qeriqi, si i ftuar...

Ulje e temperaturave, shi dhe vranësira

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...

Ditët në vijim me mot të vranët dhe shi

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...