Ngrënia e vezëve të fërguara gjatë shtatzënisë e rritë inteligjencën e bebes

Nëse jeni duke ngrënë ushqime të fërguara për mëngjes dhe jeni shtatzëne, atëherë urojeni veten sepse jeni duke i bërë mirë bebes! Kjo sepse, sipas...

Nëse darkën e hani sa më herët, ju ulni rrezikun nga kanceri

Ju tashmë e dini një numër të gjërave që mund të zvogëlojnë shanset tuaj për të marrë lloje të ndryshme të kancerit. Shmangia e produkteve...

Gratë shtatzëna janë në rrezik më të lartë të sulmeve të zemrës sesa kurrë...

Nëse marrja e një fëmije nuk ishte e vështirë, tashmë, pritet që nënat tani duhet të shqetësohen për sulme në zemër, sipas hulumtimeve të...

E tëra që duhet të dini rreth kancerit të gjirit

Kanceri i gjirit është një kancer i cili fillon në indet e gjirit. Bëhet fjalë për një sëmundje e cila godet thuajse “ekskluzivisht” gratë,...

Çfarë uji duhet pirë në mëngjes – të ngrohtë apo të ftohtë?

Çdo mëngjes, ish-modelja e “Victoria’s Secret”, Lindsay Ellingson, nxeh ibrikun për ta nisur ditën me një gotë ujë të ngrohtë. Benefitet nga kjo praktikë...

Bima e cila për 15 ditë, shëron të gjitha llojet e tumoreve

Blushwood (Hylandia dockrillii), e cila në shqip do të mund të përkthehej si druri i kuqërremtë, është një bimë me veti të jashtëzakonshme shëruese,...

Shenjat që tregojnë se pini shumë kafe

Shumica e njerëzve nuk e fillojnë ditën pa një filxhan kafe, mirëpo lajm i mirë është që kjo ka edhe mjaft përparësi shëndetësore, siç...

Stresi është shkaktar i problemeve me dhëmbët

Nëse ekzistojnë predispozita për sëmundjen e mishit të dhëmbëve apo infeksionin e gavrës së gojës, vështirësitë mund të përkeqësohen nëse çdo ditë përjetojnë situata...

Shpëtoni nga aknet përgjithmonë me hudhër

Aknet janë një problem i zakonshëm i lëkurës që prekin shumë njerëz. Ato janë një inflamacion i lëkurës në të cilën gjëndra e yndyrës...

Mëngjesi nuk është vakti më i rëndësishëm i ditës

Në studimin që mori në shqyrtim 300 njerëz, pjesëmarrësit u ndanë në dy grupe. Njëri konsumoi mëngjes dhe tjetri jo. Ndërsa pati disa ndryshime...

Weather

Lajme

Jep dorëheqje Drejtori i Bordit të Telekomit

Drejtori i Bordit të Telekomit, Fidel Krasniqi, ka dhënë dorëhqje nga ky post. Lajmin e...

Edhe komandanti i FSK’së rehaton gruan në Qendrën e Studentëve

Rrahman Rama udhëheq institucionin më të rëndësishëm të sigurisë në Kosovë. Por, pa udhëheqje nuk ka mbetur as bashkëshortja e tij, Drita...

Ish-ushtari i UÇK-së i lodhur me Kosovën: Nuk aplikoj më për vend pune, në...

Shumë familjarë të politikanëve të cilët janë aktualisht në pushtet janë rehatuar në pozita të ndryshme të punës nëpër institucione publike. Posta...