Si të largoni 6 kg nga trupi juaj për pak ditë

Aktorja e njohur amerikane, Lauren Goodger ka humbur 6 kg për 21 ditë pasi filloi një dietë të thjeshtë. Për të treguar se si arriti...

Kosi, ushqimi numër 1 për personat me tension të lartë

Nga një studim i bërë është zbuluar se të konsumohet të paktën dy herë në javë kos ul rrezikun për gratë që vuajnë me...

Mungesa e këtyre lëndëve ushqyese gjatë shtatzënisë shkakton dëme neurologjike tek fëmija

Lajmi vjen nga ekspertët e spitalit “Bambino Gesù” në Romë dhe nga Meyer-i i Firences: në dy vjet, rastet e deficitit të vitaminës B12...

Çfarë i shkakton diabeti jetës tuaj seksuale

Diabeti është një nga sëmundjet shëndetësore që po rritet me ritmin më të shpejt, dhe vetëm në Mbretërinë e Bashkuar i prekë një në...

Njihuni me ilaçin e mrekullisë! Shëron çdo sëmundje

Brenda kulturës arabo-islame, fara e zeze eshte percaktuar per probleme te ndryshme, perfshire ethe, astme, dhimbje koke kronike, diabet, dhimbje shpine, infeksione dhe reumatizma....

Nëse bëni këto 5 gjëra, mund të shmangi atakun kardiak

Sipas American Heart Association, sëmundjet e zemrës janë shkaktari kryesor i vdekjeve në SHBA. Sëmundjet e zemrës janë përgjegjëse për vdekjen e një të...

Përdorimi i çajit të gjelbër dhe mjaltit për pastrimin e akneve

Është vërtetë mahnitëse! Nëse mjalti funksionon shumë mirë për trajtimin dhe parandalimin e akneve dhe pirja e çajit të gjelbër ndihmon në shkëlqimin e lëkurës,...

Kujdes nga grerëzat, janë më të rrezikshme se gjarpërinjtë

Kujdes nga gjarpri, merimanga dhe akrepit. Por mbajeni në mend këtë: Më shumë keni gjasa të mbyteni nga një grerëz dhe qen. Prej 1610 njerëzve...

Sa ecje në ditë ju nevoitet për shëndet dhe figurë më të mirë trupore!

Dëshironi të humbni në peshë, keni hyrë në ndonjë dietë të caktuar, e më pas keni ardhur në përfundimin se gjithçka që duhet të...

Veshka, ‘vrasësja’ e heshtur

Sëmundjet kronike të veshkave mund të prekin secilin nga ne. 1 në 5 meshkuj dhe 1 në 4 femra pas moshës 65 vjeç mund...

Weather

Lajme

Thaçi takoi ndihmës-sekretarin Mitchell, merr mbështetjen e SHBA-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, së bashku me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacollin, zhvilluan një takim me ndihmës-sekretarin amerikan të...

Kontingjenti gjerman i KFOR-it i dhuron FSK-së 44 automjete

Kontingjenti gjerman i KFOR-it në Prizren, pas mbylljes së misionit në këtë qytet do t’ia dhurojë FSK-së 44 automjete, që bashkë me disa pajisje...

Edhe Zonja e Parë publikon fotografi nga takimet me homologet në ShBA

Zonja e Parë e Kosovës, Lumnije Thaçi, me ftesë të presidentes dhe themelueses së platformës globale “Fashion 4 Development”, Evie Evangelou, sonte ka marrë...