Ky është çaji që pastron gurëzat e dhëmbëve, mbron qelizat e trurit dhe përshpejton...

Nëse deri më tani keni dëgjuar të flitet vetëm për përfitimet shëndetësore të çajit jeshil apo të zi, ka ardhur koha të njihni dhe...

Arseyet e forta përse duhet të konsumoni më shpesh presh

Preshi kultivohet kryesisht në Azinë e Vogël, ku ka dhe origjinën e vet, si dhe në Shtetet e Pellgut të Mesdheut. Preshi i freskët...

Arseyet e forta përse duhet të konsumoni më shpesh presh

Preshi kultivohet kryesisht në Azinë e Vogël, ku ka dhe origjinën e vet, si dhe në Shtetet e Pellgut të Mesdheut. Preshi i freskët...

“Bima e pavdekësisë”: Bëni lëng i cili do t’ju lirojë nga helmet dhe kilogramët...

Bima aloe vera vepron kundër inflamacionit, viruseve, baktereve dhe kërpudhave, është e shkëlqyeshme për lëkurën si edhe për shëndetin në përgjithësi. Është plot e mbushur...

Trëndafili i egër një mrekulli për shëndetin, ja si ta përdorni

Kokrrat e Trëndafilit të Egër janë nga bimët medicinale me efektet më të fuqishme në organizmin e njeriut. Kokrrat e Trëndafilit të Egër thahen...

Si të fitoni flokë voluminoze dhe natyrale në 4 hapa të thjeshtë

Sekreti për flokë të dendura, të lirshme dhe plot volum që mund t’i përshtatet çdo fotosesioni… Nëse kërkoni në internet “flokë seksi”, do të gjeni...

Jeni në humor të keq provoni këto ushqime dhe shikoni ndryshimin

Hulumtuesit besojnë se 90% e serotoninës prodhohet në aparatin tretës, ndaj duhet të besoni se të gjitha ndjenjat e mira lindin nga stomaku! Hani ushqime...

Ky ilaç kuron veshin dhe largon dhimbjen e kokës

Infeksionet e veshit janë shumë të dhimbshme sidomos kur bëhet fjalë për një fëmijë. Këtu është një ilaç natyral që duhet të provoni sepse...

Një avokado, një karrot dhe vitaminë E, dhe menjëherë do të ndodhë magjia në...

Trupi gjithmonë do të kërkojë kujdes të caktuar prej nesh në mënyrë që të funksionojë perfekt. Për të patur një lëkurë të mirë është...

Kujdes! Këto janë 20 shenjat e kancerit, mos i neglizhoni

Sot dhe ditët në vazhdim mos bëni më vetëm kontrollet rutinë. Ju duhet të shikoni edhe për shenjat apo ndryshimet e çuditshme në trupin...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...