Fioralba Dizdari: Si është të punosh në televizion, kriteret që plotësova për të qenë...

Edhe pse jeton mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Fioralba Dizdari nuk mund t’i thoshte “jo” ofertës për të prezantuar rubrikën e...

Jennifer Aniston ka treguar stilin e ri të flokëve të cilin e ka kopjuar...

Nëse nuk dëshironi ta ndërroni bashkëshortin, ndërrojeni stilin e flokëve. Jennifer Aniston ka vendosur ta bëjë edhe njërën edhe tjetrën dhe pas shkurorëzimit tani duket...

Alketa Vejsiu prezanton për herë të parë mamanë, i bën dedikimin më të veçantë...

Alketa Vejsiu është një ndër moderatoret më të dashura për publikun e cila prej vitesh të tëra nuk i është ndarë televizionit duke moderuar...

Për Kim Kardashian vera ka filluar, shfaqet atraktive në bikini (FOTO)

Kim Kardashian është femra më e komentuar në botë. Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat llogaritë miliona ndjekës. Së fundi, ajo ka...

Vajza e Norës ua rrëmben zemrën duke kënduar “Papuqe Gucci”

Robert Berisha dhe Nora Istrefi janë ndër çiftet më të përfolura të shoubizit vendor. Që të dy janë shumë të suksesshëm në profesion, ndërsa sa...

Në serial ka një jetë të tmerrshme! Por, shikoni si duket Selma në jetën...

“Deti i jetës sime” është ndër serialet më të shikuara turke më të shikuara për momentin në Kosovë Ngjarje e personazhe të ndryshme të cilat...

Alexis pozon ‘topless’ në dush

Ajo është shumë e famshme falë fotove që publikonte në rrjetin social “Instagram”. Prej aty, shkallët e suksesit për Alexis Ren kanë qenë vetëm...

Sinan Vllasaliu reagon ashpër ndaj deklaratave të Marko Gjuriq

Më 26 mars, Marko Gjuriq kishte hyrë ilegalisht në Kosovë, meqë rast është përcjellë në stacionin policor dhe më tej është dërguar për në...

Alban Skënderaj me dy fjalët më të shtrenjta në botë për vajzën e tij

Alban Skënderaj duket që është i kompletuar shpirtërisht. Ai është duke shijuar ndjesinë e të qenurit prind, e dashurinë për vajzën e tij nuk e...

Anxhelina ‘godet në shenjë’, pamja e saj duket joshëse (FOTO)

Edhe pse jo shumë aktive në muzikë, megjithatë ajo është tejet aktive në rrjete sociale. Anxhelina Hadërgjonaj e cila po i mungon skenës muzikore, shpesh...

Weather

Lajme

Dy muaj nga taksa, a po rrezikohet miqësia me SHBA-të?

Janë bërë dy muaj që kur Qeveria e Kosovës, ka vendosur taksë 100 për qind për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e...

Takohen Vuçiq dhe Merkel, flasin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të takohet nesër me kancelaren gjermane, Angela Merkel, me të cilën, siç bëri ai të ditur, do të...

Respektimi i kuotës gjinore, sfidë për paritë politike në Kosovë

Para pak ditësh, Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur kryesinë e re në Qendrën e saj në Prishtinë. Përbërja gjinore e kësaj kryesie është gjysma të gjinisë...