Pak para klipit Dafi ‘ndahet’ me Silvan

Klipi i tyre ka kohë që është paralajmëruar. Por, para se ta xhironin klipin, Dafi dhe Silva Gunbardhi janë ‘ndarë’ për pak orë, shkruan lajmi.netFjala...

PREMIERË: Publikohet “Dasma e nipit” nga Shyhrete Behluli dhe Engjëllusha

Sapo kanë sjell bashkëpunimin e radhës. Është fjala për dyshen, nënë e bijë, Shyhrete Behluli dhe Engjëllusha Salihu që vijnë me projektin e ri muzikor. “Dasma...

Modelja shqiptare që pozon tërësisht lakuriq, kërkon të martohet me Xherdan Shaqirin

Ndeshja e zhvilluar mbrëmë ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Rëndësi të madhe padyshim se kishte për popullin shqiptarë, pasi katër lojtarë...

Ky ishte reagimi emocionues i Rita Orës pas golave të Xhakës dhe Shaqirit

Fitores së Zvicrës kundrejt Serbisë i janë gëzuar të gjithë shqiptarët dhe zviceranët. Pas përfundimit të ndeshjes e cila përfundoj me rezultat 2:1 në favor...

U fol se ishte me të dashurën në Greqi, Ledri tregon të vërtetën

Sonte është rikthyer sezoni i ri i emisionit “Mirage”, i cili është prodhim i lajmi.net. Reperi Ledri Vula ishte njëri ndër mysafirët e parë të...

Elvana “kësulkuqja” e kohëve moderne!

Këngëtarja Elvana Gjatë vijon të publikojë në rrjete sociale foto dhe video ku shfaqet më në formë se kurrë e veshur e gjitha me...

Pushimet e para të vajzës së Ryva Kajtazit, sjell pamjet

Ryva Kajtazi ditë më parë publikoi këngën e re "Thehet zemra" me Shqipri Kelmendin. E pas projektit që pritet të jetë i suksesshëm Kajtazi siç...

Befason këngëtarja shqiptare: Eja këtu dhe më puth..

Bebe Rexha është mjaft e pranishme në shtypin rozë. Sa përflitet për projektet muzikore, karrierën e bujshme, jetën private ashtu edhe për përditshmërinë e saj,...

Adelina Berisha shumë shpejt me këngë të re

Adelina Berisha është shumë aktive në projekte muzikore. Ajo javë më parë solli disa nga këngët e vjetra në versionin akustik ku u priten mjaft...

Edhe Enis Bytyqi me këngë të re, ja kur lansohet

Vera do bëhet akoma më e nxehtë me projektet e artistëve shqiptarë. Në mesin e atyre që janë duke publikuar këngë të reja është edhe...

Weather

Lajme

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të...