U premtua Shakira, në fund po vjen Ceca

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, kishte thënë disa herë se këngëtarja e famshme botërore, Shakira, do të vijë në Mitrovicë dhe të performojë në...

Ceca bëhet gati për koncert në veri të Mitrovicës, thotë se nuk ka frikë...

Ceca Raznatoviq do të mbajë koncert në veri të Mitrovicës të shtunën nga ora 12. Këngëtarja serbe Ceca Raznatoviq do të mbajë koncert në veri...

Luana Vjollca uron mbesën e saj super seksi për ditëlindje

Luana Vjollca sot ka uruar një person të veçantë në rrjete sociale. Moderatorja dhe këngëtarja, Luana Vjollca me anë të një fotografie të publikuar në...

Festë në familjen e Aurela Gaçes, ja çfarë kremtohet

Aurela Gaçe është nënë e dy vajzave dhe gëzon një jetë të lumtur familjare. Sot është një ditë e rëndësishme për të pasi vajza e...

Fotot e fundit të Lumes, tregojnë sa seksi është ajo

Ajo është njëra prej këngëtarëve që nuk di të ndalet me projektet e saja të reja muzikore por edhe mbrëmjet Fatlume Popovci është duke vazhduar...

Flori Mumajesi më në fund zbuloi se kujt i dedikohet ‘Plas’

Kënga e tij ka bërë bujë që nga prezantimi në Këngën Magjike Flori Mumajesi është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pas një...

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Të flesh pak ose shumë është e rrezikshme për shëndetin se zemrës suaj. Ky është përfundimi i një studimi të ri. Në më të shumtën...

Orinda Huta kthehet në adoleshencë! Ja si dukej 15 vjeç te Kënga Magjike

Sot do të nis rrugëtimin faza e netëve gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike” dhe kjo duket se ka bërë nostalgjike edhe Orinda Hutën. Kjo...

Prezantuesja shqiptare takon Bebe Rexhën, ja çfarë thotë për të

Albana Osmani ka takuar Bebe Rexhën. Albana Osmani po qëndron në New York. Atje ka pasur rastin ta takojë edhe këngëtaren me prejardhje shqiptare, Bebe Rexhën. "Është...

Xeni tregon ambientet luksoze të shtëpisë së tij, kështu e ka dekoruar për fundvit

Duke qenë se jemi në prag të festave të fundvit, dekorimet kanë nisur. Emra të njohur të botës së shoubizit kanë treguar nëpërmjet rrjeteve sociale...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...