Perla e muzikës shqiptare, gjurmët e përjetshme të Nexhmije Pagarushës

Veprimtaria e saj muzikore ka nisur qysh në moshë të re. Këngëtarja e madhe shqiptare, Nexhmije Pagarusha në moshën 16 vjeçare nisi karrierën muzikore në...

Tuna shumë shpejt nis turneun në Europë

Këngëtarja, Tuna Sejdiu është rikthyer në skenën muzikore shqiptare. Artistja nga Maqedonia, Altuna Sejdiu është rikthyer në skenë pas një kohe të gjatë pauze që...

Miriami Cani më romantike se kurrë: Albani, frymëzimi im i përjetshëm

Vetëm pak orë më parë këngëtarja Miriam Cani ka publikuar klipin e saj më të fundit me titull “Në parajsë”. Për muzikën e këtij produksioni...

Trime si Arbana Osmani, fotoja e moderatores që po bën xhiron e rrjetit

Moderatorja Arbana Osmani ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shfaqet në një lartësi duke shijuar natyrën. E veshur sportive dhe më në...

Eni Koçi gati për të bërë të lumtur shpirtin

Është një nga këngëtaret më të pëlqyera të momentit dhe shpesh publikon foto provokuese në rrjete sociale. Por këtë herë këngëtarja Eni Koçi ka publikuar...

Besojeni ose jo, ky është zëri i vërtetë i Rita Orës

Rita Ora ka sjell versionin akustik të këngës së saj të fundit. Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka publikuar versionin akustik të këngës...

Kaq të bukur dhe elegante se keni parë asnjëherë Teuta Selimin

Pëlqehet mjaft shumë për muzikën e saj. Këngëtarja, Teuta Selimi është njëra nga artistet më të dashura dhe më të veçanta për publikun, shkruan lajmi.net Meqë...

Kida e bukur por tërësisht ndryshe në setin e ri fotografik

Ka realizuar fotosesionin e ri. Këngëtarja e njohur kosovare, Orhidea Latifi ka realizuar setin fotografik të ri dhe mjaft të veçantë, shkruan lajmi.net E në këtë...

Shfaqet pa asnjë pikë grim Dhurata Dora

Kështu duket pa grim këngëtarja Dhurata Dora. Artistja e njohur kosovare, Dhurata Dora si rrallëherë ka guxuar të pozojë tërësisht pa grim. Ajo ka postuar një...

Nora Istrefi e ka veshur vajzën me shumë stil, si të ishte e rritur

Nora Istrefi vishet me shumë stil. Këngëtarja Nora Istrefi gjithmonë vishet me shumë stil, si në paraqitjet e saj skenike, ashtu edhe në përditshmëri. Mirëpo ajo...

Lajme

Prokuroria Speciale thotë se deklaratat e deputetit Milaim Zeka janë të pavërteta: Ka tendencë...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sqaron opinionin publik se deklarimet  e sotme, të deputetit të Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, se...

Prokuroria Speciale thotë se deklaratat e deputetit Milaim Zeka janë të pavërteta: Ka tendencë...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sqaron opinionin publik se deklarimet  e sotme, të deputetit të Kuvendit...

Haradinaj viziton Veselin për ngushëllime

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar familjen e kryeparlamentarit Kadri Veseli. Ai këtë vizitë e ka bërë për...