Festë në familjen e Aurela Gaçes, ja çfarë kremtohet

Aurela Gaçe është nënë e dy vajzave dhe gëzon një jetë të lumtur familjare. Sot është një ditë e rëndësishme për të pasi vajza e...

Fotot e fundit të Lumes, tregojnë sa seksi është ajo

Ajo është njëra prej këngëtarëve që nuk di të ndalet me projektet e saja të reja muzikore por edhe mbrëmjet Fatlume Popovci është duke vazhduar...

Flori Mumajesi më në fund zbuloi se kujt i dedikohet ‘Plas’

Kënga e tij ka bërë bujë që nga prezantimi në Këngën Magjike Flori Mumajesi është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pas një...

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Të flesh pak ose shumë është e rrezikshme për shëndetin se zemrës suaj. Ky është përfundimi i një studimi të ri. Në më të shumtën...

Orinda Huta kthehet në adoleshencë! Ja si dukej 15 vjeç te Kënga Magjike

Sot do të nis rrugëtimin faza e netëve gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike” dhe kjo duket se ka bërë nostalgjike edhe Orinda Hutën. Kjo...

Prezantuesja shqiptare takon Bebe Rexhën, ja çfarë thotë për të

Albana Osmani ka takuar Bebe Rexhën. Albana Osmani po qëndron në New York. Atje ka pasur rastin ta takojë edhe këngëtaren me prejardhje shqiptare, Bebe Rexhën. "Është...

Xeni tregon ambientet luksoze të shtëpisë së tij, kështu e ka dekoruar për fundvit

Duke qenë se jemi në prag të festave të fundvit, dekorimet kanë nisur. Emra të njohur të botës së shoubizit kanë treguar nëpërmjet rrjeteve sociale...

Majlinda Zeka reagon sërish kundër Majk, prek reperin në pikën më të dobët

Majk është njëri nga reperët më të komentuar të momentit. Reperi Majk që nga fillimet e para të karrierës së tij me mikrofon në dorë,...

Pas ‘dedikimit’ të këngës, acarohen marrëdhëniet mes Florit dhe Elvanës

Elvana Gjata duket se ka bllokuar Florin. Dyshja Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi janë bërë sërish qendër e vëmendjes në media dhe tek fansat. Kjo për...

Almeda Abazi: Dukem si balenë në shtatzëni

Çifti Sayışman është në pritje të fëmijës së parë Bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi dhe aktori i njohur turk, Tolgahan Sayışman janë në pritje të fëmijës së...

Lajme

Thaçi dekoron djalin e Sefë Mleqanit me Medaljen Presidenciale të Meritave

Presidenti Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Imer Gashin, djalin e Sefë Mleqanit. Thaçi ka thënë...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi...

Mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve të FSK-së

Sot do të mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve të FSK-së, gjenerata e 19-të. Ky aktivitet mbahet në kazermën...