Dafina Zeqiri jep lajmin e madh për fansat

Po jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por, ajo asnjëherë nuk harron fansat që ka në trojet shqiptare dhe kujdeset që vazhdimisht...

Performanca madhështore e Dua Lipës përmes fotografive

Mbrëmë u mbajt finalja e "Champions League". Hapjen e finales para se të fillonte ndeshja mes Real Madrid dhe Liverpool e bëri këngëtarja kosovare Dua...

Vetëdorëzimi që e prisnin të gjithë

Ky është momenti kur Harvey Weinstein vetë dorëzohet në Policinë e Nju Jorkut, mëngjesin e të premtes. Ndaj 66-vjeçarit do ngrihen padi për abuzime seksuale. Moguli...

Zbulohet çmimi i fustanit që Dua e pati në konferencë për shtyp para finales

Superylli botëror, Dua Lipa është njëra ndër artistet më të suksesshme shqiptare. Ajo tashmë ka zhvilluar turneun  e saj ne vende të ndryshme të botës,...

Legjenda e Hollywoodit akuzohet për ngacmim seksual

Ylli i ‘Shawshank Redemption’ ka kërkuar ndjesë, duke thënë se nuk ka pasur qëllim që të bëjë dikë të ndihet keq apo parehatshëm. Legjenda e...

Anxhela Peristeri e virgjër në altar? Ja çfarë donte të thoshte!

Pak ditë më parë Anxhela Peristeri u bë protagoniste në mediat rozë, me batutën se do të shkonte e virgjër drejt altarit. Natyrisht që shumë...

Nuk do ta besoni sa miliona shikues ka pasur Eurovisioni këtë vit!

Eurovisioni këtë vit është shikuar nga më shumë se 186 milionë njerëz, duke mbetur edhe një herë shfaqja më popullore televizive e muzikës në...

Era në Kampionat Botëror, Dua në Ligën e Kampionëve e Rita në UEFA –...

Të gjithë janë njohur tashmë me suksesin e padiskutueshëm të shqiptarëve në Evropë dhe kudo në botë. Rita Ora, Dua Lipa e Majlinda Kelmendi e...

U bë frymëzim për miliona njerëz, ndërron jetë modelja braziliane /FOTO

Një modele braziliane, e cila frymëzoi njerëzit me mesazhet e saj në luftën kundër kancerit të stomakut ka ndërruar jetë. Blogerja e njohur, Nara Almeida,...

Robert Berisha habit me fjalët për Era Istrefin

Nuk e ka fshehur për asnjë moment krenarinë dhe vlerësimin për motrën e bashkëshortes së tij, Era Istrefi! Sidomos, pas zhvillimeve të fundit, ku është...

Weather

Lajme

Zëdhënësja e Mogherinit jep detaje rreth letrës së BE’së, dërguar Ramush Haradinajt

Zëdhënësja për Politikat e Jashtme të BE’së, Maja Kocijançiq, ka bërë të ditur se zyrtarët e BE’së, Federica Mogherini, Johannes Hahn dhe Cecilia Malmstrom,...

Ndërprerjet e rrymës, Qeveria paralajmëron ashpër KEDS’in

Avni Arifi, shefi i stafit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Qeveria e vendit më nuk do të pajtohet me arsyetimet...

Ministri i Brendshëm mbledh në takim kryetarët e komunave

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Ekrem Mustafa, do të mbledhë në takim të hënën kryetarët e komunave të Kosovës. Sipas një njoftimi të...