Luana me kostume popullore kosovare, shikoni si duket!

Moderatorja e njohur Luana Vjollca ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shfaqet me veshje popullore të Kosovës. Krahas këtij seti fotografik të veçantë...

Pak para klipit Dafi ‘ndahet’ me Silvan

Klipi i tyre ka kohë që është paralajmëruar. Por, para se ta xhironin klipin, Dafi dhe Silva Gunbardhi janë ‘ndarë’ për pak orë, shkruan lajmi.netFjala...

PREMIERË: Publikohet “Dasma e nipit” nga Shyhrete Behluli dhe Engjëllusha

Sapo kanë sjell bashkëpunimin e radhës. Është fjala për dyshen, nënë e bijë, Shyhrete Behluli dhe Engjëllusha Salihu që vijnë me projektin e ri muzikor. “Dasma...

Modelja shqiptare që pozon tërësisht lakuriq, kërkon të martohet me Xherdan Shaqirin

Ndeshja e zhvilluar mbrëmë ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Rëndësi të madhe padyshim se kishte për popullin shqiptarë, pasi katër lojtarë...

Ky ishte reagimi emocionues i Rita Orës pas golave të Xhakës dhe Shaqirit

Fitores së Zvicrës kundrejt Serbisë i janë gëzuar të gjithë shqiptarët dhe zviceranët. Pas përfundimit të ndeshjes e cila përfundoj me rezultat 2:1 në favor...

U fol se ishte me të dashurën në Greqi, Ledri tregon të vërtetën

Sonte është rikthyer sezoni i ri i emisionit “Mirage”, i cili është prodhim i lajmi.net. Reperi Ledri Vula ishte njëri ndër mysafirët e parë të...

Elvana “kësulkuqja” e kohëve moderne!

Këngëtarja Elvana Gjatë vijon të publikojë në rrjete sociale foto dhe video ku shfaqet më në formë se kurrë e veshur e gjitha me...

Pushimet e para të vajzës së Ryva Kajtazit, sjell pamjet

Ryva Kajtazi ditë më parë publikoi këngën e re "Thehet zemra" me Shqipri Kelmendin. E pas projektit që pritet të jetë i suksesshëm Kajtazi siç...

Befason këngëtarja shqiptare: Eja këtu dhe më puth..

Bebe Rexha është mjaft e pranishme në shtypin rozë. Sa përflitet për projektet muzikore, karrierën e bujshme, jetën private ashtu edhe për përditshmërinë e saj,...

Adelina Berisha shumë shpejt me këngë të re

Adelina Berisha është shumë aktive në projekte muzikore. Ajo javë më parë solli disa nga këngët e vjetra në versionin akustik ku u priten mjaft...

Weather

Lajme

Porositë e banorëve të Karaçevës për ekipin negociator

Banorët e Karaçevës i kanë shkruar Ekipit Negociator kosovar, duke i kërkuar që mos t’i harrojnë dhe të bisedohet me Beogradin edhe për tokat...

Shumë qytetarë braktisin shtetësinë e Kosovës

Në muajin janar të këtij viti janë deponuar 378 kërkesa për t’u liruar nga shtetësia e Kosovës. Ndërsa, vitin e kaluar 5700 kosovarë kanë kërkuar...

Anton Quni tregon se kë duhet ta gjykojë Tribunali Special në Hagë

Gjykata Speciale deri më tani ka ftuar për intervistim rreth 20 ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por ftesa të tilla nuk kanë marrë...