Njihuni me parashikimin e motit për Shqipërinë

Orët e para ditës paraqiten në kushtet e motit kryesisht të kthjellët në të gjithë Shqipërinë, herë pas here do të ketë vranësira kalimtare. Parashikohet...

Debati për “Shqiponjën”, politik apo estetik? Ja çfarë e dallon Ramën nga Nano, Meta,...

Mes krerëve të politikës shqiptare po konsumohet një përplasje e rradhës e cila i përket në fakt sferës estetike: mega-shqiponja e Pavarësisë e hequr...

Forcim rekord i lekut ndaj euros dhe dollarit

Monedhat kombëtare janë forcuar në të gjithë rajonin përgjatë vitit të fundit, por në Shqipëri mbiçmimi i monedhës kombëtare, Lekut, kundrejt euros dhe dollarit...

“Sot dokumente për skemën e vjedhjes së kryehajdutit”, çfarë paralajmëron Basha!

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka paralajmëruar dje fakte dhe dokumente për skemën e hajdutërisë, siç e quan ai, te Unaza e Re. Basha shkruan...

Rama i jep një leksion arti Bashës dhe e “kërcënon”: Shqiponja iku arstist, ti...

Pas akuzave dhe kundërakuzave që kanë shoqëruar këtë të dielë heqjen e monumentit të “Shqiponjës” në hyrje të Tiranës, kryeministri Edi Rama i është...

“Më në fund!” Rama shumë i lumtur që hoqi “Shqiponjën” nga hyrja e Tiranës

Heqja e monumentit të “Shqiponjës” në hyrje të Tiranës ditën e djeshme për punimet e unazës së madhe duket se e ka lumturuar tej...

Cërrik, vendi rrezikohet nga përmbytja

Banorët e Njësisë Administative Shalës, në Cërrik, prej disa vitesh përmbyten nga përroi i Garunjës, i cili përshkon tokat e tyre bujqësore në një...

OBSH: Tirana tejkalon normat e BE-së, për ajrin e ndotur

Tetë orë në ditë prej dy vitesh, Mimoza është në kontakt të përditshëm me pluhurat. Pagesa prej 20 mijë lekësh në muaj, nuk e bën...

Vijon protesta tek zona e Astirit në Tiranë, dhunohet operatori

Edhe gjatë ditës së sotme banorët protestuan kundër shembjes së banesave nga projekti i Unazës së Madhe në zonën e Astirit në Tiranë. Ata bllokuan...

Kryeministria reagon pas Presidencës: Të hënë nuk do ketë arsye për mosdekretimin e Lleshit

Kryeministria ka reaguar menjehere pas deklarates se dhene nga Presidenca, ne pergjigje te kerkeses se tij te dyte per dekretimin e Sander Lleshit si...

Weather

Lajme

Telashet me aktakuzën për veteranët, a do t’i mjaftoj prokurorisë edhe një muaj kohë

Prokurorisë Speciale të Kosovës nuk i mjaftoi një muaj kohë, aq sa ia cakton ligji, për t’i bërë ndryshimet në aktakuzën e veteranëve. Ndryshime...

Anulohet konkursi, Nehat Thaqi mbetet drejtor i Burgjeve

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës i Shërbimit Civil të Kosovës, ka marrë vendim që të anuloj konkursin e datës 27 dhjetor 2017 i shpallur nga...

Prej nesër janë të obligueshme pajisjet dimërore

KRSKRR u bën thirrje vozitësve të bëjnë kontrollin dimëror dhe përgatirjen e automjetit të vet, ta sigurojnë me kohë pajisjen e nevojshme dimërore, çdoherë...