Diplomat e “Kristalit” po i “hanë kokën” infermierëve shqiptarë

Prej një kohe të gjatë Mimoza Kalaja, infermiere prej vitit 1984, nuk po gjen zgjidhje pranë Urdhrit të Mjekëve. Ajo tregon se nuk e rilicencojnë....

Të huajt zbulojnë jugun e Shqipërisë, nga Vlora në Sarandë zor dëgjohet shqipja mes...

Përgjatë vijës bregdetare nga Saranda deri në Vlorë kanë pushuar këtë sezon veror 66,038 të huaj. Në bregdet, në shëtitore vështirë të dëgjosh të flitet...

Mesazhi i Kitaroviç për politikën shqiptare: Kujdesuni, integrimi do jetë i vështirë

Pas përfundimit të takimeve zyrtare gjatë vizitës në Shqipëri, presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç dha një intervistë ekskluzive për Ora News me gazetaren Ilva Tare. Presidentja...

Lajme të këqija nga moti për 10 ditët e fundit të Korrikut

10-ditëshi i fundit i korrikut do të jetë kryesisht i kthjellët në bregdet dhe pjesën më të madhe të zonave të ulëta, por vranësira...

Basha takon Kitaroviç: Idetë për shkëmbim territoresh hapin kutinë e Pandorës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me Presidenten e Kroacisë, Kolinda-Grabar Kitaroviç nga ku ka shprehur angazhimin e tij për...

Ekstradohet në Shqipëri kosovari i kërkuar nga Interpoli për tentim vrasje

Tirana ka ekstraduar nga Kosova Ahmet Ajetin, nga Lipjani, i dënuar me 20 vjet burg për tentativë vrasje ndaj Lul Berishës. “Nga specialistët e Interpol...

Takim Trepalësh i Ministrave të Jashtëm të Shqipërisë, Kroacisë, dhe Malit të Zi

Në kuadrin e Trilateralit të Adriatikut, më 20 korrik në Budva, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në Takimin...

E rrihte me rripin e pantallonave, vajza: Dridhesha sapo babai hynte në shtëpi

Dy ditë pas rrëfimit të historisë së 53-vjecarit Besim Ramadani nga Tirana në emisionin ‘Me Zemër të Hapur’ në News24, i cili rrëfeu 27...

Presidenti Meta, takim me Bejtush Gashin, Ministrin e Brendshëm të Kosovës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim takim Bejtush Gashi, Ministër i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës. Presidenti Meta, shprehu...

Vettingu, pasuria e Zaganjorit, KPK: Ka shmangur taksat

Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori perballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare me vlerë rreth 58.7 milionë lekë, ndërkohë...

Weather

Lajme

​Tanjug: Pacolli nesër në Sanxhak, jo si ministër, por si shtetas zviceran

Mediat serbe njoftojnë se Ministri i Jashtëm i Kosovës të cilit shteti serb si duket nuk do t'i japë leje të shkojë në Sanxhak,...

OVL UÇK kundër suspendimit nga puna të policëve ish ushtarë të UÇK-së

OVL UÇK Pejë, kërkon nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, që të mos suspendojë nga puna policët dhe oficerët e PK-së (ish Ushtar të...

Deputetja e LDK-së letër Rikalos: Subvenciono kultivuesit e mjedrës po humbim prodhimet tona

Depuetetja e LDK-së, Doruntinë Maloku i është drejtuar më një letër të hapur Ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, për t’i subvencionuar kultivuesit e mjedrës....