Kryeparlamentari Veseli viziton Shqipërinë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, do të udhëtojë sot për në Shqipëri, i ftuar në Lutjet e Mëngjesit, të cilat...

Donald Lu largohet nga Shqipëria, dërgohet në Kirgistan

Në faqen e internetit të Shtëpisë së Bardhë sqarohet të enjten se iu dërgua Senatit lista me 7 caktime dhe një tërheqje në nivel...

Shtatë turistë izolohen në malet e Lurës, kërkojnë ndihmë

Katër turistë austriakë dhe tre shqiptarë janë izoluar në malet e Lurës ndërsa të alarmuar kërkojnë ndihmë. Ata kanë ndjekur itinerarin Burrel-Vig-Mbas Deje-Zalle Gjocaj-Liqenet e...

Kufijtë dhe sigurinë e Shqipërisë e merr në dorë Amerika!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të asistojnë autoritetet shqiptare për blindimin e kufijve, duke rritur maksimalisht kontrollin dhe sigurinë, për identifikimin dhe kapjen...

Evropianët tmerrohen nga burgjet shqiptare, raporti flet për kushte çnjerëzore

Komiteti i Këshillit të Evropës për Parandalimin e Torturës ka publikuar raportin për gjendjen e burgjeve shqiptare. Në shumicën e objekteve të paraburgimit në Drejtorinë...

Bëhuni gati, soti moti ka surpriza të papritura

Këtë të premte pritet që moti t’I rikthehet kapriçove. Në thuajse të gjithë territorin shqiptar parashikohet që të ketë reshje në disa interval të ditës....

“Jemi shkatërruar komplet, djali më vdiq për një karikues, ç’më duhet jeta pa drejtësi?!”

Djali i familjes Mihali ishte vetëm 22 vjeç dhe thuajse një vit më parë u vra nga bashkëmoshatarët e tij. Shkaku? Një karikues telefoni. Tashmë prej thuajse...

Milo: Pse ambasadori i SHBA-ve është i gjithëpushtetshëm në Shqipëri

Historiani Paskal Milo tha se ndërhyrja e të huajve në Shqipëri ka faktorë historikë që lidhet me dobësinë e shtetformimit si dhe të varfërisë. I...

Shqipëri, të ndaluarit me çrregullime mendore trajtohen në mënyrë johumane

Shqipëria ka treguar përmirësim në raport me trajtimin e personave të ndaluar nga policia. Komiteti i Këshillit të Evropës për Parandalimin e Torturës në raportin...

Prokuroria e Tiranës nis hetimin pasuror për Agron Xhafajn

Prokuroria nis verifikimin pasuror për Agron Xhafaj pas denoncimeve të bëra publike nga Partia Demokratike. Prokuroria njofton se hetimet po kryen nga një grup...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...