BE financon 110 milionë euro për ujë dhe kanalizime në Shqipëri

Bashkimi Europian po vendos në fokus jetën e qytetarëve në Shqipëri. Sektori i ujit e kanalizimeve do të jetë prioritar për BE në vitin...

VETTINGU/ Shorti fut 36 prokurorë e gjyqtarë në sitë, mes tyre edhe drejtues të...

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do t’i nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi...

Ish-shefi i SHISH: Dy pista për vrasjen e Ivanoviqit, serbin s’e ekzekutuan shqiptarët

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) të Shqipërisë, Fatos Klosi, ka komentuar rreth vrasjes së sotme të politikanit serb në Mitrovicën e Veriut, Oliver...

Spahiu i kthen përgjigje Erjon Braçes: Përfitojnë punonjësit e nëntokës, jo unë

Mbrëmjen e sotme kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, akuzoi LSI se po kërkon të përfitojë politikisht me statusin e minatorit, duke thumbuar...

Basha: E papranueshme ajo që po bëjnë Edi Rama dhe Arben Ahmetaj me shqiptarët

Kryetari i PD, Lulzim Basha, tha se është e papranueshme nga opozita, plani i qeverisë për të hequr familjarët e ish të përndjekurve politike...

Kokëdhima: Vrasja e Ivanoviqit, akt i rëndë kundër interesave të Kosovës

Kreu i partisë Zgjidhja në Shqipëri, Koço Kokëdhima, ka reaguar, nëpërmjet një shkrimi në Twitter, për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq, në Mitrovicën...

Ja pse Kosova duhet ta nderojë Ivanoviçin si humbjen e një shtetasi të vet

Ministri i shtetit për Diasporën Pandeli Majko e cilëson vrasjen e Ivanoviçit si një akt kundër shtetit të Kosovës dhe po aq antishqiptar.   Pëmes një...

Idrizi shigjeton grekët: Kanë luajtur të gjithë gurët që të na zhdukin

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi që nuk arriti të siguronte mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 qershorit, flet...

“Vrasja shqiptare” e Oliver Ivanoviçit

Nga Mero Baze   Vrasja e Oliver Ivanoviç, shënon vrasjen e parë politike për luftë të brendshme mes serbëve në Kosovë. Si e tillë, ajo është...

Sali Berisha: Prapa vrasjes së Ivanoviqit qëndrojnë organizata terroriste ultranacionaliste

Sali Berisha, duke e komentuar vrasjen e sotme të liderit serb në Kosovës Oliver Ivanoviq, thotë se një akt i tillë është i dënueshëm...

Weather

Lajme

Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar për...

Sholtes: Shfuqizimi i Gjykatës Speciale izolon Kosovën

Intervistë ekskluzive me Igor Sholtes, raportues i posaçëm i PE për Kosovën. Ai kërkon që të mos shfuqizohet ligi për Gjykatën Speciale dhe të...

Haradinaj i huton këshilltarët, ia fut vrap në shesh

Kryeministrin Ramush Haradinaj jemi mësuar ta shohim duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë Por këtë zanat ai nuk e harron as kur është në...