Topalli ‘trondit’ ujërat e PD-së: Ka video për Bashën

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli komenton zhvillimet në kampin opozitar, ndërsa zbulon edhe projektet e saj. Topalli, një nga firgurat krysore të së djathtës, thotë...

Kryemadhi: Po ta dij Edi Rama se çfarë do të ndodh në protestën e...

Më 27 janar 2018, ditën e shtunë ora 12:00 opozita do organizojë protestën kundër qeverisë së Ramës. Kryemadhi tha në News 24 se ky...

“Kosova është Serbi”, Marku: Nxirreni jashtë Shqipërisë këtë prift!

Prifti i kishës ortodokse “Shën Mëria” në Elbasan, At Nikolla Marku ka reaguar pas deklaratave të priftit malazez Radomir Nikçevic se ‘Kosova është Serbi”. Përmes...

Berati i “sheikëve”, kompania “Shell” ka shpresa të mëdha për të gjetur një thesar...

Shqipëria vazhdon kërkimin për të gjetur naftë në kuadratet 2 dhe 3 të zonës së Shpiragut në afërsi të Beratit. Pas zbulimit që bëri në...

Skandali/ Vajza e Vebi Veliajt çon në Veting Llallën dhe 20 gjyqtarë

Në një kohë kur Anna Nordstrom, vajza e biznesmenit të ndjerë Vebi Veliaj, ka fituar dëshminë e trashëgimisë në gjykatën e Tiranës, dhe gjyqi...

“Dy peshqit e mëdhenj”/ Rovena Gashi dhe Adriatik Llalla. Dëshmia: Si ua pagoi krimi...

Publikimi i skandalit të pronave të paligjshme nga Alpenews.al për dy ish krerët e Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla dhe Rovena Gashi, është tema...

Erë lufte në Ballkan, Shqipëria fillon lëvizjen e mjeteve të blinduara (FOTO)

Udhëtarët në rrugën Tiranë –Durrës janë surprizuar sot kur në autostradë kanë parë qarkullim të mjeteve të blinduara të ushtrisë. Edhe pse nuk ka një...

PAMJE TË RËNDA/ Momente pas shpërthimit të fuqishëm pranë ambasadës amerikane (VIDEO)

Shpërthimi ndodhi në një dyqan celularësh në rrugën “Budi” në kryeqytet, në një zonë pranë ambasadës amerikane, ndërsa forca të shumta policie kanë mbërritur aty. Deri më tani,...

Detaje të reja/ Lidhja intime që dogji kosovarin: Aman pranoje, unë do zhdukem

Vdekja e kosovarit 61-vjeçar Xhafer Osmani vijon të qëndrojë e mbuluar nga misteri, pasi deri në daljen e rezultateve të ekspertimit Mjeko-Ligjor, policia dhe prokuroria...

Ambasadori serb në Shqipëri: Kosova ka qenë dhe është e jona

Ambasadori serb në Tiranë, Miroljub Zariç, nga veriu i Shqipërisë ku ndodhej në një vizitë ka deklaruar se Beogradi kurrë nuk do të njohë...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...