Ikin nga Gjermania, por shqiptarët kërkojnë azil në Greqi

Sipas statistikave që botoi së fundmi Ministria greke e Emigracionit, gjatë vitit 2017 ka patur një rritje të ndjeshme të kërkesave për azil nga...

Presidenca e re e BE-së, e alarmuar nga ndikimi turk në Shqipëri

Flirtet e kryeminstrit të Shqipërisë, Edi Rama me “faktorë të tretë”, veçanërisht me Turqinë e Erdogan duket se kanë ngjallur shqetësim në Bashkimin e...

4 “familjet” që kontrollojnë tregun mediatik në Shqipëri

“Tregu i medias në Shqipëri është i kontrolluar nga një grup i vogël pronarësh me lidhje të forta politike”. Ky është një ndër përfundimet në...

Skandali në Lezhë, përfshihen edhe prindërit e Etrit Berishës

Gjatë ditës së sotme është kryer arrestimi i kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj për shpërdorim detyre, pasi ka tjetërsuar pronat në zonën...

GERMIN nënshkruan marrëveshje bashkëpunimin me Ministrinë e Diasporës të Shqipërisë

Me qëllim fuqizimin e rolit të diasporës në zhvillimin dhe demokratizimin e vendeve amë, Drejtoresha e Programeve në organizatën Germin, Liza Gashi dhe ministri...

Spahiu thirrje minatorëve: Ngrihuni në protesta deri në miratimin e Statusit

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, përmes një postimi në rrjetet sociale i ka drejtuar një thirrje minatorëve për t’u çuar në...

“Skenar për vrasjen e Sali Berishës gjatë një mitingu “, Fatos Klosi i përgjigjet...

Vëllezërit Haxhia janë bërë krejtësisht të pabesueshëm! Kështu shprehet Fatos Klosi, ish shef i SHIK-ut, pas një sërë akuzash që i kanë bërë ditët...

Arrestimet në Lezhë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, i ka cilësuar si show, arrestimet e bëra në Lezhë. E ftuar në Real Story, Kryemadhi tha...

Pse Merkel u vesh “lejla” kur takoi Ramën? Mesazhi pas kostumit të “kancelares së...

“Read my pins”, (lexoni karficat e mia). Kjo është batuta e famshme e ish-sekretares së shtetit Madaleine Albright, sa herë që ajo donte të përcillte...

Vdes Gëzim Qendro, ish-drejtori i Galerisë Kombëtare

Është ndarë nga jeta Gëzim Qendro, drejtor i Galerisë Kombëtare të Arteve të Shqipërisë, nga viti 1998 deri në vitin 2002 Lajmin e ka bërë...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...