Majko i përgjigjet Gjuriqit: Ëndërrat me ndryshim kufijsh kanë mbaruar përfundimisht

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko i ka reaguar shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq i cili sot kishte thënë...

Futet për tu larë në det, 58-vjeçari humb ndjenjat në ujë

Një 58-vjeçar i cili kishte ardhur në qytetin e Durrësit për të kaluar disa ditë pushimi në plazh, ka rrezikuar të mbytet. Ngjarja ka ndodhur...

Tarifa në rrugën e Kombit, rritet çmimi i biletës së autobusit drejt Tiranës

Ende pa filluar tarifa e Rrugës së Kombit çmimi i biletave Kukës- Tiranë është rritur me 100 lekë të reja. Udhëtarëve tashmë u duhet të...

Hetoi ish- ministrin Tahiri dhe Agron Xhafën, prokurori kalon vettingun

Zëvendësdrejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Gentian Osmani kaloi me sukses procesin e vettignut. KPK ka vlerësuar se prokurori Osmani e kalon me sukses...

Ardit Gjebrea për vdekjen e Gaqo Çakos: Humbje e madhe për artin kombëtar

Mbrëmë ka ndërruar jetë tenori i njohur shqiptar, Gaqo Çako. Ai vdiq në moshëm 83 vjeçare, duke lënë pas një karrierë të bujshme në muzikë,...

Bllokohet 6 ton mish i grirë në Korçë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit bllokoi gjashtë ton mish në Korçë, për shkak të kushteve higjieno-sanitare si dhe mungesa e dokumentacionit për kontrollet veterinare të...

Shqiptarët braktisin teatrin

Numri i spektatorëve që kanë marrë pjesë në shfaqjet kulturore në vend gjatë periudhës Prill-Qershor është 49.678, duke pësuar rënie me 8,2 %, në...

Hapet kapaku mister tek vendvarrimi i Skënderbeut në Lezhë

Një dhomë e fshehtë poshtë dyshemesë së vendvarrimit të Skënderbeut ka 40 vjet që shoqërohet me mister. Me ndërhyrjet më të fundit për restaurimin e...

Zbardhet një numër i madh vjedhjesh në Tiranë, në pranga 4 persona

Një numër i madh vjedhjesh janë zbardhur nga policia e Tiranës duke vënë në pranga 4 persona. Operacioni është zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr....

Majko: Kryeministri Rama ka marrë vendim, nga 1 janari fillon lëvizja e lirë me...

Ministri i Diasporës së Shqipërisë, Pandeli Majko, mbrëmë u tha kosovarëve se nga data 1 janar nuk do të ketë kufi mes Kosovës dhe...

Weather

Lajme

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, lajm në mediat ndërkombëtare

Mediat më të rëndësishme europiane dhe botërore kanë përcjellë lajmin nga Prishtina se Kosova ka formuar ushtrinë e saj të shtetit. Media e njohur globale...

Deputeti që ofroi dorëheqje pas formimit të Ushtrisë

“Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti Haxhi Shala Haxhi Shala...

Kosova e krijoi ushtrinë, ky është vendimi i fundit nga KFOR-i

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka theksuar se do të vazhdojnë angazhimin në Kosovë edhe pas krijimit të ushtrisë së Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo...