Shqipëri, opozita kalon në mosbindje civile

Opozita e Bashkuar e Shqipërisë ka mbajtur mbrëmë një mbledhje ku ka marrë vendim unanim se mosbindja civile është e vetmja formë proteste kundër...

Protesta e dhunshme në Kalimash/ Gjykata jep sot vendimin për 23 protestuesit

Protestuesit e arrestuar pas episodeve të dhunës në tubimin e organizuar në Rrugen e Kombit pritet të dalin sot para gjykatës ku do të...

Si do të jetë koha ditën e sotme në Shqipëri

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë të gjithë territorin shqiptar, më të dukshme në zonat malore. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime e vranësira të shpeshta...

Të arrestuarit sfidojnë prokurorët: Gjeni video dhe na dënoni dyfish!

Prokurorë dhe oficerë të policisë gjyqësore të Kukësit zbarkuan gjatë të hënës në Tiranë, ku kanë marrë në pyetje 23 personat e arrestuar pas...

Kukësi i armatosur deri në dhëmbë: “Duket sikur po na pushton serbi” (VIDEO)

Prej dy ditësh qyteti i Kukësit është ‘pushtuar’ nga forcat e policisë. Janë të shumtë qytetarët kuksianë të cilët denoncojnë terrorin policor që nisi...

Kukësi i armatosur deri në dhëmbë: “Duket sikur po na pushton serbi”

Prej dy ditësh qyteti i Kukësit është ‘pushtuar’ nga forcat e policisë. Janë të shumtë qytetarët kuksianë të cilët denoncojnë terrorin policor që nisi...

PD e LSI gati për protesta masive, Basha: Të gjithë në gjyqin ndaj kuksianëve

Dy ditë pas protestës së kuksianëve në sportelet e reja të Rrugës së Kombit, PD e LSI kanë dalë në vendimin se opozita e...

Basha merr vendimin: Të bllokojmë rrugët, mos paguani taksat e larta

Opozita është mbledhur dhe në tryezën e diskutimeve burimet thonë se është përjashtuar bojkoti i Kuvendit dhe po shqyrtohet mundësia e organizimit të protestave...

Historia e gjatë e Rrugës së Kombit… si nisi dhe ku po shkon aksi...

Rruga e Kombit ka nisur të ndërtohet në vitin 2007. ABC News ka përgatitur një përmbledhje kronologjike nga dita kur është bërë shpërthimi i parë...

Qytetarët dhe biznesi në një mendje për Rrugën e Kombit: Taksa të reduktohet në...

Tre ditë pas protestës automjetet lëvizin lirshëm në Rrugën e Kombit pa paguar asnjë tarifë. Sistemi dhe sportelet janë jashtë funksionit, ndërsa koncesionari po punon...

Weather

Lajme

S’ka para për shujta të policëve

Ramush Haradinaj, për ditën e bajramit, i kishte qerasur disa policë me byrek, por Shefi i Qeverisë nuk po gjen para për t’ua siguruar...

Rrëfimi i gazetarit serb: Të dyshuarit për vrasjen e Ivanoviqit janë në Veri

Një gazetar nga Serbia ka rrëfim të veçantë rreth vrasjes së Oliver Ivanovicit në Mitrovicë. Stefan Cvetkovic, thotë se po heton rastin tash e sa...

Vdes ish-kryetari i Komunës së Vushtrrisë

Në moshën 79 vjeçare është ndarë nga jeta profesori Hajzer Krasniqi, ish kryetar i Komunës dhe drejtuesi shumëvjeçar i LDK-së në Vushtrri. Lajmin për...