Berisha: Skandali i Edi Ramës dhe ministrit Xhafaj, fshehën 613 kg kokainë, ja kush...

Ish- kryeministri Sali Berisha i rikthehet çështjes së kapjes së 613 kg kokaine në portin e Durrësit, të ngarkuar në një konteiner me banane...

Basha thotë se ka 5 vjet që në Shqipëri s’ka hyrë investim i huaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se ka një mungesë të theksuar të investimeve të huaja në Shqipëri. “Në 5 vite nuk ka pasur...

1500 vende të reja pune në arsim, si mund të përfitoni

Nga data 1 janar e këtij viti kanë filluar aplikimet për mësuesit që do të përfitojnë kontrata të përkohshme pune. Deri në 15 qershor e...

Si u vra Azem Hajdari, rindërtohet skema e krimit, misteri i telefonatës së fundit!

Në 55-vjetorin e lindjes së Azem Hajdarit, në një moment kur vëmendja publike është rikthyer sërish tek kjo ngjarje, vecanërisht pas vendimit të shtetit...

Kush është lobisti i Bashës, Nick Muzin?

Nicolas Muzin, njeriu që u pagua për të lobuar dhe mbështetur Partinë Demokratike të Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, është një ish-këshilltar strategjik i...

Rama “sulmon” PD-në përmes Erjon Braçes: Lulzim je i vetëm

Në orët e vona të mbrëmjes Edi Rama iu rikthye sërish akuzave ndaj Lulzim Bashës për lidhjet me lobingjet ruse. Rama citon një shkrim të...

Takimi kokë më kokë Edi Rama – Saimir Tahiri, larg syrit të kamerave?!

Kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri zhvilluan një takim 1 orësh në mjediset e një spitali privat në Tiranë Takimi misterioz zhvillohet...

“Zëri i Amerikës” nxjerr “bllof” Lulzim Bashën: Nuk shpjegon dot dy pagesat qindra mijëra...

Në Shqipëri, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani dha sot shpjegime pranë prokurorëve lidhur me fondet që kjo parti ka paguar për...

Sekretari i Parlamentit Gjerman viziton stendën e Shqipërisë në Panairin e Berlinit Klosi-Fuchtel: Më...

Si në raste jo të zakonshme, në këtë edicion të Panairit Ndërkombëtar të Turizmit në Berlin, stenda e Shqipërisë është vizituar nga Sekretari i...

Përmbytjet në Shkodër, KESH: Gjatë natës nuk do të ketë shkarkime

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare informon se situata hidroenergjitike në kaskadën e Drinit po përmirësohet dhe prurjet natyrale në ora 17:00 rezultojnë ne 116O m3/sek. Duke pare...

Weather

Lajme

​Tanjug: Pacolli nesër në Sanxhak, jo si ministër, por si shtetas zviceran

Mediat serbe njoftojnë se Ministri i Jashtëm i Kosovës të cilit shteti serb si duket nuk do t'i japë leje të shkojë në Sanxhak,...

OVL UÇK kundër suspendimit nga puna të policëve ish ushtarë të UÇK-së

OVL UÇK Pejë, kërkon nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, që të mos suspendojë nga puna policët dhe oficerët e PK-së (ish Ushtar të...

Deputetja e LDK-së letër Rikalos: Subvenciono kultivuesit e mjedrës po humbim prodhimet tona

Depuetetja e LDK-së, Doruntinë Maloku i është drejtuar më një letër të hapur Ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, për t’i subvencionuar kultivuesit e mjedrës....