Prokuroria nis hetimet për dy kontratat e Balilit me ministrinë Bujqësisë

Hetimi pasuror ndaj Kelmend Balilit ka shtrirë efektin dhe tek dy kontratat që nipi i Balilit, Albini dhe e fejuara e këtij të fundit...

Dokumenti/ Si u vra Idhomene Kosturi në 1943, 24 orë pasi u zgjodh kryeparlamentar

Me datën 5 nëntor të vitit 1943, herët në mëngjes, Rruga Tregtare e Durrësit u trondit nga krisma e një arme. Më pas u...

“The Times”: Bunkerët e “xhaxhit”, fabrika kanabisi në Shqipëri

Prestigjiozja “The Times” i ka kushtuar Shqipërisë dhe problemit të saj me kanabisin një artikull të gjatë. Pasi shkroi për çështjen Habilaj dhe gangsterët shqiptarë,...

“The Times”: Gangsterët shqiptarë kthyen Shqipërinë në prodhues kanabisi

“Si e kthyen gangsterët Shqipërinë në një shtet prodhues të kanabisit”. Kështu e nis prestigjiozja “The Times”, materialin ku i përshkruan kriminelet shqiptarë si...

Katedralja në Korçë përfshihet nga flakët pas meshës ku ndodhej Meta

Mesditën e sotme është përfshirë nga flakët katedralja “Ringjallja e Krishtit” në qytetin e Korçës. Mësohet se flakët nisën në pjesën e brendshme, në vendin...

Bushati optimist: Në qershor hapen negociatat, opozita të mos bëhet pengesë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Bushati ka bërë një rezyme të punës në 100 ditët e para të qeverisë ‘Rama 2’. Ai...

Rama kërcënon kryebashkiaket e PS-së: Nuk do kandidoni nëse dështoni në reformën e ujit

Kryeministri Edi Rama teksa ka folur ditën e sotme në Asamblenë e PS, u ka kërkuar kryetarëve të bashkive të kësaj partie, që nëse...

Gazeta e njohur britanike: Gangsterët e kanë kthyer Shqipërinë në shtet kanabisi

Një nga gazetat më të rëndësishme në Britaninë e Madhe, “The Times”, publikoi një reportazh nga Shqipëria me titull: “Gangsterët e kanë kthyer Shqipërinë...

Ylli Dylgjeri i shkruan Rexhep Qoses/ Tu zbardh mjekra e tu nxi fytyra

Intervista e dhënë dje nga Rexhep Qosja, i cili i dilte në mbrojtje Saimir Tahirit, ka shkaktuar polemika të shumta në opinion publik. Sigurisht që...

Ministrja Manastirliu bën paralajmërimin e fortë: Zero tolerancë për duhanin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastrilu ka dhënë mesazhin e fortë mbi luftën ndaj duhanit në ambientet e mbyllura. Gjatë takimit me inspektorët...

Weather

Lajme

Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet më 25 maj. Vetëvendosje konfirmoi se do...

VV-ja kërkon nga Thaçi të mos e emërojë Radomir Laban gjyqtar në Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje, përmes deputetes Albulena Haxhiu, sot i ka dërguar letër zyrës së Presidentit të vendit, ku i ka kërkuar të mos e emërojë...

Jevtiq: Serbët e Kosovës po plaçkiten me qëllim që t’i braktisin pronat e tyre

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se vjedhjet e pasurisë nëpër fshatrat serbe në muajt e fundit po e ndalojnë kthimin...