Ylli Dylgjeri i shkruan Rexhep Qoses/ Tu zbardh mjekra e tu nxi fytyra

Intervista e dhënë dje nga Rexhep Qosja, i cili i dilte në mbrojtje Saimir Tahirit, ka shkaktuar polemika të shumta në opinion publik. Sigurisht që...

Ministrja Manastirliu bën paralajmërimin e fortë: Zero tolerancë për duhanin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastrilu ka dhënë mesazhin e fortë mbi luftën ndaj duhanit në ambientet e mbyllura. Gjatë takimit me inspektorët...

Ja ç’ndodh gjatë natës në rrugët e Tiranës (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës vijon aksionet gjatë orëve të vona të mbrëmjes në rrugët e kryeqytetit. Sipas policisë, këto aksione bëhen me drager, për të...

Ilir Meta: Së shpejti bashkëpunim trilateral Shqipëri-Greqi-Maqedoni

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Pustec paralajmeroi bashkëpunim të shkëlqyer trilateral Shqipëri-Greqi-Maqedoni.   Meta theksoi sot se Bashkia e Pustecit dhe i gjithë...

Monika Kryemadhi vazhdon të godasë me… çizme!

Vijon gallata  në rrjetet sociale në lidhje me veprimin që bëri Monika Kryemadhi ditën e protestave përpara Parlamentit të Republikës së Shqipërisë. Monika Kryemadhi,...

PD kapet dhe me akademikët, Shehaj ‘vrer’ nga Qoses: Po bëhet vegël e qeveritarëve...

Demokratët nuk falin askënd që mbron “shënjestrat” e tyre politike, siç është rasti i ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.   Madje as akademikun e shquar...

EURALIUS: Gjyqtarët e prokurorët nuk shpëtojnë as nëse kalojnë vetting-un

Misioni i Bashkimit Europian për drejtësinë, EURALIUS, ka shpërndarë një manual ku i rekomandon politikës miratimin e ndryshimeve ligjore që do të bënin efektiv...

Si do të kapen të korruptuarit që ia “hedhin” Vettingut?! Euralius dërgon manualin

Misioni i Bashkimit Europian për drejtësinë, EURALIUS, ka shpërndarë një manual ku i rekomandon politikës miratimin e ndryshimeve ligjore që do të bënin efektiv...

Majko e pranon: Nëse PD s’do na kishte bërë “dhuratë” do ishim duke kërkuar...

Pandeli Majko, ministri i Shtetit për Diasporën, kryeministër gjatë luftës në Kosovë, një nga figurat më të votuara të së majtës ndër vite i...

Meta: Minoriteti maqedonas, pasuri për Shqipërinë

Kreu i shtetit, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në Bashkinë e Pustecit në Pogradec, e cila banohet nga maqedonas. Kreu i shtetit zhvilloi...

Weather

Lajme

Vozitje e çmendur me veturë të Qeverisë

Një veturë zyrtare është xhiruar teksa lëviz me një shpejtësi të madhe. Kallxo.com ka publikuar një video ku shihet një veturë zyrtare e Qeverisë së Kosovës...

Daut Haradinaj: Pusho i qetë plak, s’e ke pasë të lehtë me ne

Daut Haradinaj pas ceremonisë së varrimit të babait të tij, Hilmi Haradinaj, ka shkruar disa fjalë për të atin. Deputeti i AAK'së, Daut Haradinaj, ka...

Thaçi: Baca Hilmi kishte zemër të madhe atdhetare, vdiq në muajin e çlirimit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në tubimin komemorativ kushtuar Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj. Thaçi ka thënë...