‘Të djegim Tiranën, do marrim Korçën dhe Sarandën’ Në Greqi vazhdojnë tubimet

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer...

300 të verbër përfundojnë studimet e larta, por mbeten të papunësuar

Të paktën 300 studentë të verbër kanë përfunduar studimet e larta vitet e fundit, por ende nuk janë të punësuar. Jonid Ferhati, kryetari i forumit...

Propozimi i Ramës për Lleshin, reagon presidenca

Pasi kryeministri Edi Rama i dërgoi sërish kërkesën për dekretim të Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm, presidentit ilir Meta, ka reaguar...

Eurodeputetja qipriote shpallet ‘non grata’

Shpallet non grata eurodeputetja qipriote, Eleni Theoharos. Pas ngjarjeve dhe thirrjeve raciste në Bularat, Shqipëri ka shpallur sot person të padëshirueshëm eurodeputeten qipriote, Eleni Theocarus. Ministria...

Një ngjarje e madhe botërore bën bashkë në Paris, Presidentin Meta me ish yllin...

Presidenti Meta ndodhet për një vizitë zyrtare në Francë me ftesë të homologut, Emmanuel Macron. Qëllimi i kësaj vizite është pjesmarrja në Ceremoninë e 100-vjetorit...

Meta dhe Zaganjori presin Kryetarin e Gjykatës së Lartë të Turqisë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, priti një delegacion me përfaqësues nga gjykatat turke, të kryesuar nga Kryetari i Gjykatës së Lartë të...

Kapet në Tiranë i dënuari në Itali me 4 vite burg

Policia e Tiranës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Dritan Shoraj 47 vjeç me banim në kryeqytet, do të ekstradohet drejt Italisë. Gjykata...

“Ik na lër rehat, gjak s’ka!” Sjellja e turpshme e mjekëve ndaj shqiptares së...

Fiks Fare solli rastin e një zonje e cila vuan nga talasemia, dhe në bankën e gjakut nuk ka gjak për të. Lefteri Dedej nga...

Ish-truproja i Sali Berishës tregon për agersion seksual në burg: “I kanë futur duart,...

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia publikon shpesh statuse në Facebook, ndonëse ndodhet në burg, në pritje të apelimit të dënimit në mungesë në...

Dalin disa nga emrat e atyre që bën thirrje anti- shqiptare në varrimin e...

Pas shpalljes nongrada të 52 shtetasve grekë, ndër më kryesorët janë Babis Karathano dhe Anestis Kacis. Agjentët e antiterrorit të ardhur nga drejtoria e Përgjithshme...

Weather

Lajme

Anulohet konkursi, Nehat Thaqi mbetet drejtor i Burgjeve

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës i Shërbimit Civil të Kosovës, ka marrë vendim që të anuloj konkursin e datës 27 dhjetor 2017 i shpallur nga...

Prej nesër janë të obligueshme pajisjet dimërore

KRSKRR u bën thirrje vozitësve të bëjnë kontrollin dimëror dhe përgatirjen e automjetit të vet, ta sigurojnë me kohë pajisjen e nevojshme dimërore, çdoherë...

Studenti kosovar i pyet direkt ambasadorët: A duhet të kërkojë falje Serbia për krimet...

Përderisa ambasadori i Francës dhe ai i Gjermanisë në Kosovë, Didier Chabert dhe Christian Heldt, po flisnin sot para studentëve kosovarë për përvojat e...