Basha justifikon shpenzimet për lobim në SHBA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me...

Kufijtë me Serbinë/ Nano: Thaçi ka në kokë një marrëveshje, çfarë u jepet serbëve...

“Thaçi me siguri ka në kokë një marrëveshje, me anë të së cilës t’u jepet serbëve veriu i Kosovës dhe t’u merren viset ku...

Negociatat për detin, Ilir Meta, autorizim Ditmir Bushatit

Presidenti Ilir Meta i ka hapur më në fund rrugë nisjes së negociatave të Shqipërisë më Greqinë për çështjen e kufirit detar. Ai i ka...

11 mijë policë në Shqipëri do t’i nënshtrohen vetingut

Zv/ministri i Punëve të Brendshme, Julian Hodaj gjatë një interviste për Agjencinë Telegrafike Shqiptare u shpreh se, “më datë 5 prill ka hyrë në...

Ish-drejtori i policisë: Në Shqipëri do ketë ngjarje të rënda kriminale

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit Ahmet Prençi paralajmëron se situata kriminale në Shqipëri është shumë delikate dhe e frikshme. Sipas tij është si një “bombë...

Qetësohet situata tek Ministria e Brendshme, Basha tërheq protestuesit

Pas tensioneve të shumta që ka pasur mes protestuese dhe policisë para godinës së Ministrisë së Brendshme, ka qenë kreu i PD-së, Lulzim Basha...

Përveç Mustafa Nanos, edhe këta gazetarë, analistë e artistë u paguan nga Greqia

Prej disa ditësh lajmi se Greqia ka shpenzuar miliona euro përmes fondeve sekrete për të paguar mediat e gazetarët shqiptarë me qëllim mbrojtjen e...

Protestë e “veçantë” në Myzeqe, hedhin lakrat në rrugë

Banorë të 16 fshatrave të Myzeqesë protestuan për një sërë problemesh që nga mos shitja e prodhimit e deri tek kushtet sociale. Në kryqëzimin e...

I riu shqiptar masakroi shokun: E copëtoi dhe e mbajti tri ditë trupin në...

Mësohet se i riu i akuzuar për vrasje, ka shpjeguar për grupin hetimor se pas krimit të rëndë, ai ka shkuar edhe katër herë...

A mund të bjerë qeveria “Rama” për shkak të rasteve “Tahiri” apo “Xhafaj”, si...

Në intervistë nga Shkodra, ministri Ditmir Bushati foli edhe për ish-ministrin Saimir Tahiri, ministrin Xhafaj dhe akuzat ndaj tij, si dhe për marrëveshjen për...

Weather

Lajme

Shala: Shpend Maxhuni duhet të japë dorëheqje

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haxhi Shala kërkon dorëheqjen e shefit të AKI’së Shpend Maxhuni, pasi djali i tij, u kap me armë dhe...

Kajtazi: Djalin e shefit të AKI’së e gjurmuan në sistem të Policisë para se...

Gazetari Vehbi Kajtazi ka dhënë disa detaje interesante, teksa ka folur në televizionin T7 për rastin e arrestimit të djalit të shefit të Agjencisë...

Aliu: Rasti i djalit të Maxhunit krijon mosbesim në institucione

Deputeti i Vetëvendosjes Liburn Aliu e ka përshkruar shqetësuese situatën e zhvilluar lidhur me arrestimin me armë e drogë të djalit të udhëheqësit të...