Vrasja e Majollarit, reagon policia pas arrestimit të autorit Kastriot Gjuzi

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar pas arrestimit të Kastriot Gjuzit, personit të dyshuar për vrasjen e 28-vjeçarit Mario Majollari. Ai u prangos në...

Pas këshilltarëve bashkiakë, Kryemadhin po e braktisin edhe deputetët, i pari Robert Bitri

Pas këshilltarëve bashkiakë, Lëvizja Socialiste për Integrim po nis të humbasë edhe deputetët. I pari që dha sinjalin ishte Robert Bitri, i cili ka...

Një tjetër prokuror “rrëzohet” nga vettingu, Nikëhasani nuk justifikon pasurinë

Prokurorja e Shkodrës Besa Nikëhasani shkarkohet nga detyra. Ky është vendimi i dhënë sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për prokuroren e Apelit në...

Drejtorit në Bashkinë e Durrësit i djegin makinën

Një makinë është djegur plotësisht gjatë natës në qytetin e Durrësit. Mësohet se makina i përkiste drejtorit të Arsimit dhe Kulturës në Bashkinë e Durrësit,...

“Tahiri makthi i Ramës, sa herë i del para i kujton mëkatet”

Nënkryetari demokrati parlamentit, Edi Paloka shkruan për fjalimin e Ramës dje në parlament dhe daljen në skenë të ish- ministrit Saimir Tahiri. Sipas tij Rama...

Sot seanca për 11 kuksianët që protestuan në Rrugën e Kombit

Në Gjykatën e Apelit të Shkodrës do të zhvillohet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë të 11 kuksianëve te ndaluar pas protestës në...

Prokurimet Publike, KE: Duhen më shumë përpjekje për të parandaluar korrupsionin

Komisioni Europian vlerëson me nota jo shumë pozitive nivelin e përgatitjes së Shqipërisë në drejtim të prokurimeve publike. Kjo notë është nën atë që i...

Në fund të majit kthehen sportelet për pagesën e taksës në Rrugën e Kombit

Pasojat e djegies së sporteleve janë ende të dukshme, por kompania që ka marrë përsipër mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit, tashmë i ka gati...

Bashës i del kundër aleati: Të rrimë “urtë” deri në qershor, nuk na duhet...

Kreu i PDK, Nard Ndoka deklaron se opozita do heqë dorë nga aksionet agresive si mosbindja civile deri në vendimmarrjen e BE në muajin...

Vettingu në polici, kreu i Sindikatës: Të shtyhet afati i pranimit të dokumenteve

Së paku 2 mijë punonjës policie të nivelit zbatues rrezikojnë të mos plotësojnë në kohë formularët e Vettingut. Në këtë mënyrë ata rrezikojnë edhe largimin...

Weather

Lajme

Zëdhënësja e Mogherinit jep detaje rreth letrës së BE’së, dërguar Ramush Haradinajt

Zëdhënësja për Politikat e Jashtme të BE’së, Maja Kocijançiq, ka bërë të ditur se zyrtarët e BE’së, Federica Mogherini, Johannes Hahn dhe Cecilia Malmstrom,...

Ndërprerjet e rrymës, Qeveria paralajmëron ashpër KEDS’in

Avni Arifi, shefi i stafit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Qeveria e vendit më nuk do të pajtohet me arsyetimet...

Ministri i Brendshëm mbledh në takim kryetarët e komunave

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Ekrem Mustafa, do të mbledhë në takim të hënën kryetarët e komunave të Kosovës. Sipas një njoftimi të...