Ekskluzive, Sali Berisha flet për Express: Rama po i jep një kartë të fortë...

Ish-Presidenti dhe ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka dëgjuar 'live' në Parlamentin e Kosovës Edi Ramën duke thënë se Kosova dhe Shqipëria do...

Rama e sqaron deklaratën për një presidentin Kosovës – Shqipëris

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për një President të përbashkët mes Kosovës...

Kryeprokurorja shpërngulet në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re

Pas vendimit të qeverisë për t’i paguar qiranë, Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku është transferuar përfundimisht në Tiranë. Sipas burimeve për Report TV...

Rama zmbrapset pas reagimeve: Presidentin mbarëkombëtar vetëm e imagjinova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për një President të përbashkët mes...

Fruthi shtrihet në Shqipëri, 169 raste

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se Shqipëria ndodhet në epidemi fruthi, njofton abcnews. Sipas zëvendësministres së Shëndetësisë, Mira Rakacolli, në të gjithë vendin janë...

Rënia e komunizmit/ Basha: Kur shqiptarët bashkohen, nuk ka forcë që t’i ndalë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se pas 27 vitesh të rënies së regjimit komunist, akoma nuk jemi në destinacionin final, Bashkimin Europian.   Në...

Vettingu në polici, Komisioni i Ligjeve rrëzon propozimet e bëra nga PD

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Ligjeve dhe të Sigurisë propozuan disa ndryshime që, në bindjen e tyre e bënin realisht të zbatueshëm...

Presidenti Meta refuzon ti jap ‘plotfuqinë’ Bushatit: Nuk përcaktohet qartë objektivi i negociatave me...

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat pasi zbardhi letrën e tij adresuar minsitrit Ditmir Bushati, ku ai refuzonte dhënien e...

Marrëveshje për kërkim nafte me SHELL, Rama: Mund të transformojë të ardhmen e Shqipërisë

Qeveria shqiptare ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë e mirënjohur SHELL për të nisur kërkimin e zbulimit të naftës. Kryeministri Rama e quajti këtë “një...

“Pamë tmerr me sy, na u desh sopata për të hapur makinën e nxjerrë...

“Pamë tmerr me sy, nëna e gjakosur kërkonte fëmijët.” Kjo është dëshmia e banorëve që shkuan në vendin e ngjarjes vetëm pak momente pas...

Weather

Lajme

Si do të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme

Do të mbajë mot kryesisht me diell por i freskët, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media. “Dita e hënë mbetet nën dominimin...

Thaçi bashkë me Pacollin thonë se po punojnë në finalizimin e agjendës për sesionin...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar sot për në SHBA, bashkë me ministrin e Jashtëm, Behgjet Pacolli. Me të arritur atje Thaçi dhe Pacolli...

“Le Monde” publikon hartën: Kështu duket Kosova pas ‘korrigjimit’ të Thaçit

Gazeta franeze “Le Monde” po i kushton mjaft vëmendje korrigjimit të mundshëm të kufirit Kosovë-Serbi, duke thënë se projekti për rivlerësimin e kufijve në...