Si mund të përfundojë në pranga ish- ministri Saimir Tahiri

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, tashmë do vihet përballë akuzave të prokurorisë së Krimeve të Rënda, si një qytetar i thjeshtë dhe jo më...

Goditi me këpucë Bushin, sot gazetari garon për deputet

Një ngjarje e pazakontë shënohet pikërisht sot që kremtohet edhe Dita Botërore e Lirisë së Shtypit. Ai ishte një gazetar si shumë të tjerë në...

Analisti i njohur bën deklaratën e fortë: Saimir Tahiri është kërcënuar

Analisti i njohur Artur Zheji ka komentuar vendimin e ditës së sotme të ish-ministrit të Brendshëm për të hequr dorë nga mandati i tij...

Largimi i Tahirit, Paloka: Shumë shpejt do të vërtetohet skandali tjetër i Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar këtë të enjte për dorëheqjen e ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri nga mandati i tij...

Gara për Tiranën, Xhaçka: Veliaj ka mbështetjen e qytetarëve, meriton të rikandidojë

Pas Damian Gjiknurit, Erion Braces, Ervin Bushatit, edhe ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka është shprehur pro rikandidimit të Erion Veliajt për një mandat të...

Opozita largohet nga Kuvendi, Rama: Prania juaj nuk i shton asgjë seancës

Pasi përfundoi fjalën kreu i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho, që theksoi nga foltorja e Kuvendit se dorëheqja e Tahirit si deputet ka...

VIDEO/ Saimir Tahiri: Të gjithë bashkë kundër meje, por do t’ia dal!

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po jep një konferencë shtypi nga Kryesia e Kuvendit.Unë prita për dy javë resht që të flisja në parlament,...

Investimet e huaja, Shqipëria më pak konkurruese në rajon, pengesë bëhet drejtësia dhe pronësia

Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim ka publikuar raportin e fundit për Konkurrueshmërinë në Europën Juglindore në vitin 2018, duke bërë një vlerësim për...

“Shfaqet” Saimir Tahiri, ja çfarë ka paralajmëruar për sot

Ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri zhvillon sot në ora 10:00 një konferencë për shtyp tek Kryesia e Kuvendit, salla e Konferencave për shtyp,...

Flet Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka për bazën e ushtrisë amerikane në Shqipëri

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, deklaroi se nuk ka plan të afërt për vendosjen e një baze ushtarake të SHBA në Shqipëri. Ajo...

Weather

Lajme

Limaj uron qytetarët 11 vjetorin e Pavarësisë, nuk i harron miqtë ndërkombëtarë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar qytetarët e Kosovës në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Limaj ka thënë se Pavarësia e Kosovës është...

Pompeo uron qytetarët e Kosovës për Përvjetorin e 11-të të Pavarësisë

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për përvjetorin e 11-të të pavarësisë së vendit. Ambasada e Shteteve...

Thaçi: Faleminderit SHBA-ve që kontribuuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar 11 vjetorin e pavarësisë. Thaçi ka thënë se shpallja e pavarësisë ishte akti më historik, përcjell lajmi.net. Përmes një...