Këshilltarët bashkiak të Kukësit padi prokurorëve dhe policëve, ja katër akuzat

Këshilltarët bashkiakë të Kukësit kanë paditur prokurorët dhe policët që kanë lëshuar urdhër arrestet për protestuesit e rrugës së Kombit. Padia është regjistruar në Prokurorinë...

Ndahet nga jeta ish- kryetari organizatës panshqiptare VATRA

Ish-Kryetar për dy dekada, Inxhinier Agim Karagjozi, President Nderi i Federatës PanShqiptare VATRA ka ndërruar jetë në spital në Long Island, New York në...

Publikohen pamjet e para, ja si iu vu flaka sporteleve në Kalimash

Publikohen pamjet e para të sulmit dhe djegies së sporteleve në tubimin e organizuar në Rrugën e Kombit në Kalimash ditën e shtunë, i...

Kjo i pret në doganë shqiptarët që do të udhëtojnë në Zvicër

Në përpjekjet për luftim sa më efektiv të terrorizmit dhe të kriminalitetit, autoritetet federale të Zvicrës po planifikojnë shtimin e mjeteve për ta realizuar...

Policia shqiptare në kërkim të 46 kuksianëve

Organet e drejtësisë në Shqipëri kanë shpallur në kërkim 46 persona të Qarkut të Kukësit. Limit.al raporton se 46 emra janë në listë të Policisë...

“Po ndjen gjë poshtë?”, çfarë thotë pedagogu nga Tirana për bisedat me studenten

Rastet të skandaleve me pedagogët nuk ka fund në Shqipëri. Akoma po u mbyllur mirë skandali i një pedagogu në Universitetin e Shkencave në Tiranë,...

Berisha: Ivanov mbi kushtetutën, tregoi frymë antishqiptare

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Republikës së Shqipërisë, një nga figurat qendrore shqiptare të pas viteve 90 Sali Berisha në një intervistë ekskluzive për TVM2...

Protestuesit e arrestuar, Avokati i Popullit: Në Tiranë janë 13, nuk u është dhënë...

Institucioni i Avokatit të Popullit ka reaguar për arrestimet e 23 protestuesve nga Kukësi. Erinda Ballanca shprehet se në Tiranë ndodhen 13 persona, ndërsa...

Tarifa e Rrugës së Kombit, protesta “zbret” në Tiranë- kërkohet lirimi i të arrestuarve

Protesta e nisur në orët e para të së dielës përballë Komisariatit të Policisë së Kukësit është zhvendosur në orët e mbrëmjes në Tiranë. Dhjetëra...

Momenti i terrorit në Kukës, policët e maskuar e të armatosur i arrestojnë të...

Pas protestës së djeshme ku shumë banorë të Kukësit u ngritën e i vunë flakën kabinave të koncensionarit që kërkon t’i paguhet taksa, ata...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...