Berisha: Rama plan armiqësor ndaj teatrit, Vangjeli: Po plani yt për Piramidën doktor?!

Ish-kryeministri Sali Berisha është i ftuar këtë të premte në emisionin “JAVA” në RTSH ku ka folur për çështjet e aktualitetit politik. Një prej çështjeve...

Duhen ulur apo jo tarifat për fluturimet? Qeveria hap tenderin për analizën e Rinasit

Është shpallur zyrtarisht tenderi për të përzgjedhur kompaninë eksperte, e cila do të bëjë kontrollin ekonomik dhe financiar të koncesionarit të aeroportit të Rinasit. Brenda...

Diplomat e “Kristalit” po i “hanë kokën” infermierëve shqiptarë

Prej një kohe të gjatë Mimoza Kalaja, infermiere prej vitit 1984, nuk po gjen zgjidhje pranë Urdhrit të Mjekëve. Ajo tregon se nuk e rilicencojnë....

Të huajt zbulojnë jugun e Shqipërisë, nga Vlora në Sarandë zor dëgjohet shqipja mes...

Përgjatë vijës bregdetare nga Saranda deri në Vlorë kanë pushuar këtë sezon veror 66,038 të huaj. Në bregdet, në shëtitore vështirë të dëgjosh të flitet...

Mesazhi i Kitaroviç për politikën shqiptare: Kujdesuni, integrimi do jetë i vështirë

Pas përfundimit të takimeve zyrtare gjatë vizitës në Shqipëri, presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç dha një intervistë ekskluzive për Ora News me gazetaren Ilva Tare. Presidentja...

Lajme të këqija nga moti për 10 ditët e fundit të Korrikut

10-ditëshi i fundit i korrikut do të jetë kryesisht i kthjellët në bregdet dhe pjesën më të madhe të zonave të ulëta, por vranësira...

Basha takon Kitaroviç: Idetë për shkëmbim territoresh hapin kutinë e Pandorës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me Presidenten e Kroacisë, Kolinda-Grabar Kitaroviç nga ku ka shprehur angazhimin e tij për...

Ekstradohet në Shqipëri kosovari i kërkuar nga Interpoli për tentim vrasje

Tirana ka ekstraduar nga Kosova Ahmet Ajetin, nga Lipjani, i dënuar me 20 vjet burg për tentativë vrasje ndaj Lul Berishës. “Nga specialistët e Interpol...

Takim Trepalësh i Ministrave të Jashtëm të Shqipërisë, Kroacisë, dhe Malit të Zi

Në kuadrin e Trilateralit të Adriatikut, më 20 korrik në Budva, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në Takimin...

E rrihte me rripin e pantallonave, vajza: Dridhesha sapo babai hynte në shtëpi

Dy ditë pas rrëfimit të historisë së 53-vjecarit Besim Ramadani nga Tirana në emisionin ‘Me Zemër të Hapur’ në News24, i cili rrëfeu 27...

Lajme

Zyrtari i AAK’së: E ulët çka ka thënë Lutfi Haziri, ne s’ia prishëm zgjedhjet...

Besnik Tahiri, këshilltar i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akuzat që vijnë nga LDK-ja se eksponentë të AAK-së po...

“Qofsha i gabuar”, Ramë Buja rikthehet në PDK

Ish-ministri i Arsimit, Ramë Buja, është rikthyer në Partinë Demokratike të Kosovës, vetëm dy vjet pasi dha dorëheqje të parevokueshme. 

Tahiri tregon se a do ta japë votën për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj

Deputeti Labinot Tahiri, ka mohuar se ka lidhje mes dekoratës që ia dha kryeministri Ramush Haradinaj dhe votës së tij eventuale për...