Shqipëria goditet nga tërmeti

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Shqipëri. Tërmeti me magnitudë 3 ballë, është ndierë pak pas orës 7:30 të mëngjesit të kësaj të...

Pse Tirana mungon në listën e qyteteve më eficiente për të investuar?!

Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi, renditet i pari në Europë, në listën e qyteteve të vogla europiane për sa i përket eficiencës së kostos, për...

Kosova mban vendin e parë për numrin e hyrjeve në Shqipëri në fillim të...

Kosova mban vendin e parë për numrin e hyrjeve në Shqipëri për muajin e parë të vitit 2018, me një rritje prej 34.3% krahasuar...

Rama: Ndaj me presidentin të gjithë dashurinë për kanionet dhe të gjithë vëmendje që...

Kryeministri Edi Rama nuk ka pranuar të komentojë vendimin e Presidentit Ilir Meta për t’i vendosur disa kushte ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, lidhur...

Mbyllen disa xhami në Shqipëri, mes tyre dhe ajo e Et’hem Beut në Tiranë....

Xhamia historike e Et’hem Beut në qendër të Tiranës, ka mbyllur dyert përkohësisht pasi do t’i nënshtrohet procesit të restaurimit. Kjo është konfirmuar nga Myftiu...

Prokuroria krenohet me një rast konfiskimi të pasurisë së paligjshme, nga prokurori i suspenduar

Një rast i fituar nga prokurori tashmë i suspenduar, Ali Rexha, ka nxjerrë vitin e Prokurorisë së Shtetit, të paktën në konfiskimin e pasurisë...

Qytetet me numrin më të lartë të vdekjeve në Shqipëri

Popullsia në Shqipëri ka filluar të tkurret me ritme të shpejta në vitet e fundit. Për shkak të ndryshimeve demografike, shtimi natyror i popullsisë...

Nuk u ftua Kosova, Shqipëria e Maqedonia bojkotojnë ministralin në Banjallukë

 Shqipëria nuk do të marrë pjesë në Konferencën e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, që nis sot në Banjallukë të Bosnjë-Hercegovinës. Ministri për Evropën...

Elez Biberaj: Është e papranueshme politika shqiptare të jetë kaq konfliktuoze

  Vendimi për shpalljen “Non grata” të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla në SHBA, është një çështje serioze dhe që ka kaluar nëpër shumë kanale. Kështu u...

Petrit Vasili ‘shqetësohet’ për shëndetësinë: Media percjell lloj-lloj dënglash…

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka folur lidhur me epideminë e fruthit ku thotë se është emergjente ndërhyrja. Sipas tij, kryeministri Edi...

Weather

Lajme

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë

Nesër në Kosovë moti pritet të jetë i ftohtë, me temperaturat që pritet të shkojnë në minus një gradë, bën të ditur IHMK. Megjithatë, sipas...

Dita Botërore e Filozofisë: SHFK në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në UP, organizojnë...

Është bërë traditë që tash e nëntë vite Shoqata e Filozofëve të Kosovës në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në Universitetin e Prishtinës, shënojnë...

Nëntë Zona Ekonomike në gjithë Kosovën, shumica e tyre jofunksionale

Vendimet që mori Qeveria e Kosovës ndër vite për krijimin e Zonave Ekonomike në disa prej komunave të vendit, duket se kanë mbetur vetëm...