Kufoma në makinë, kosovari hyri i vetëm në Shqipëri më 29 prill

Makina me targë të Kosovës 02 960 SN hyri në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinës më 29 prill. Sot, më 5 maj, automjeti...

Flet drejtori i Policisë: Po koordinohemi me Kosovën, mister gjinia dhe emri i viktimës

Një person i djegur u gjet nga policia brenda një automjeti të shkrumbuar i cili rezulton të jetë me targa të Kosovës. Makina është në...

Protestë e “veçantë” në Myzeqe, hedhin lakrat në rrugë

Banorë të 16 fshatrave të Myzeqesë protestuan për një sërë problemesh që nga mos shitja e prodhimit e deri tek kushtet sociale. Në kryqëzimin e...

62 % e shqiptarëve nuk u besojnë partive politike

62 % e shqiptarëve nuk u besojnë partive politike në vendin e tyre. Këto shifra, që janë publikuar nga Komisioni Europian dhe i referohen të...

Përplasje fizike tek varrezat e Dëshmorëve, ithtarët e Enverit përleshen me qytetarët

Ithtarë të diktatorit Enver Hoxha, të cilët kanë shkuar në Varrezat e Dëshmorëve për të bërë homazhe në kuadër të ditës së dëshmorëve, janë...

Dita e Dëshmorëve bën bashkë, Metën, Ramën, Ruçin dhe Veliajn

Sot festohet “5 Maji” apo Dita e Dëshmorëve. Në varrezat e Dëshmorëve u bënë bashkë kreu i shtetit Ilir Meta, kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe shefi...

Elektricisti hero, futet në lumë për të rikthyer energjinë elektrike në Valbonë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike publikon pamjet e një elektricisti që punon në lumë për të kthyer dritat në Valbonë. Pas probleme me rrëshkitjen...

Gramshioti gjen “thesarin” në gropën e gëlqeres

18 armë të ndryshkura dhe 80 kaseta me fishekë janë gjetur në një gropë gëlqereje në Gramsh. Ato ishin të dëmtuara nga lagështia, ndërsa ka...

Të dehur në timon, si e pësojnë drejtuesit në Tiranë

Në vijim të kontrolleve për shpejtësi tej normave të lejuara dhe drejtimit të mjetit nën efektin e alkoolit policia rrugore në Tiranë arrestoi 3...

Shqipëria sot përkujton dëshmorët e Atdheut

Krerët më të lartë të shtetit pritet të bëjnë homazhe dhe të vendosin kurora me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri” gjatë kësaj të shtune,...

Lajme

Ish-oficeri ushtarak i UÇK’së: Në asnjë dokument nuk e kam parë FARK’un

Njëri nga protagonistët e luftës së fundit në Kosovë, Fadil Demiri , ka folur për FARK-un, UÇK-në dhe Betejën e Koshares.

Parashikimi i motit për fundjavë

Fushat e presionit të lartë do të kushtëzojnë përmirësim të motit dhe intervale më të gjata me diell gjatë ditëve të fundjavës.

“Është e paarsyeshme që politikanët të bartin armë”

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Izmi Zeka ka thënë se  është e paarsyeshme që politikanët kosovarë të bartin armë, edhe nëse kanë...