Holanda propozon pezullimin e lëvizjes së lirë për Shqipërinë

Një grup prej katër anëtarëve të Parlamentit të Holandës ka nisur një mocion për të anuluar përkohësisht lëvizjen e lirë për shtetasit...

Zbulohet skandali tjetër në Rinas

Nëse iu beson valixhen në Aeroportin e Rinasit punonjësve të ngarkim-shkarkimit, atëherë ka shumë arsye pse mund të jesh me zemër të...

Shqipëria i bashkohet donatorëve për Notre Dame, ja sa para dhuron

Edhe Shqipëria bëhet pjesë e donatorëve për rindërtimin e katedrales Notre Dame të Parisit. Mësohet...

Veliaj: Bulevardi i Ri po pengohet nga fëmijë të llastuar politikanësh

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka komentuar edhe përfshirjen e PD në protestat tek Bregu i Lumit. Duke folur në...

Vendimi i Holandës: Asgjë nuk ka ndryshuar, shqiptarët pa viza në Shengen

Ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar një ditë pas vendimit të Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë dhe...

Autori i masakrës së Selenicës braktiset prej avokatëve të caktuar nga shteti

Ritvan Zykaj, autori i masakrës së Selenicës, është braktisur dhe nga avokatët që i cakton shteti.

Gent Cakaj e shkarkon Pacollin, por jo edhe Blerim Devollin

Rrahim Pacolli është vlerësuar i padenjë nga Gent Cakaj për të bartur titullin e Konsullit të Nderit të Shqipërisë, por jo edhe...

Holanda voton për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Por fjalën e fundit e thotë...

Parlamenti Holandës votoi pro propozimit për heqjen e vizave me Shqipërinë për shkak të kriminalitetit të shtuar shqiptar në këtë vend.

Presidenti Meta dekoron Batalionin shqiptaro-amerikan “Atlantiku”

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, vlerësoi sot me anë të një ceremonie të veçantë kontributet dhe sakrificat heroike të anëtarëve...

Kriza politike, OSBE: Po tentojmë në çdo forme që të ketë bisedime

Ambasadori i OSBE, Bern Borchard pas një takimi me studentët e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” deklaroi se po nxit opozitën dhe...

Lajme

Ish-oficeri ushtarak i UÇK’së: Në asnjë dokument nuk e kam parë FARK’un

Njëri nga protagonistët e luftës së fundit në Kosovë, Fadil Demiri , ka folur për FARK-un, UÇK-në dhe Betejën e Koshares.

Parashikimi i motit për fundjavë

Fushat e presionit të lartë do të kushtëzojnë përmirësim të motit dhe intervale më të gjata me diell gjatë ditëve të fundjavës.

“Është e paarsyeshme që politikanët të bartin armë”

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Izmi Zeka ka thënë se  është e paarsyeshme që politikanët kosovarë të bartin armë, edhe nëse kanë...