Një orë shi dhe përmbytet Vlora

Qyteti i Vlorës është përmbytur sërish. Reshjet e rëna me intensitet të lartë brenda harkut kohor të rreth 1 ore bëri që disa rrugë të...

“Kërcënimi” i Bashës për Ramën: Larg duart nga dëshmitari “x”!

Në një dalje për mediat mbrëmjen e së mërkurës, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se mafiozë të ministrit Fatmir Xhafaj dhe vëllait të...

Plagosja në Durrës, zbulohet autori i krimit

Mesditën e sotme një i ri mbeti i plagosur me thikë në qytetin e Durrësit. Mësohet se i plagosur mbeti Elvis Metaj, 20 vjeç. Ngjarje e...

Frikë nga gjakmarrja pas krimit në Kamzë, familja e Vladimir Kurtit largohet nga Shqipëria

Pas krimit të rëndë në Kamzë, ku gjatë një grabitje mbeti i vrarë Agim Buci dhe u plagos e shoqja, familja e autorit Vladimir...

Mot me kapriço në Shqipëri, ja kur vjen i nxehti afrikan

Sot pasdite dhe orët e para të ditës së nesërme do të ketë reshje shiu në gjithë vendin, por nga ana tjetër fundjava dhe...

E paditi Bashën për shpifje, gjykata rrëzon kërkesë-padinë e Dakos

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar ditën e sotme kërkesë-padinë e kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dakos, ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Vangjush...

Zbulohet skenari i PD, nis shpërndarja e fletë-rrufeve për protestën

Partia Demokratike vijon përgatitjet për protestën e 26 majit, ku do të kërkojë dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Kryedemokrati Lulzim Basha mblodhi...

Shqipëria në alarm nga ndikimi rus, dhjetëra “agjentë” kamuflohen në call center

Autoritetet vendase janë vënë në alarm nga rreziku i ndikimit rus. Kryeministri Edi Rama, ministri Bushati dhe funksionarë të lartë e kanë thënë disa...

Momenti i arratisjes së 28-vjeçarit nga salla e gjyqit /VIDEO

Pasi ka marrë vendimin e dhënë nga gjykata në sallën e Gjyqit, Mikel Kasaj ka kërcyer mbi tavolinën e të pandehurit, duke u larguar...

Ra në “Shpellën e Pëllumbasit”, ja ku dyshohet se gjendet trupi i Xhorxho Seferit

Kanë rinisur sërish kërkimet për gjetjen e Xhorxho Seferit, një prej djemve të cilët ranë në “Shpellën e Pëllumbasit” në Tiranë. Prej disa ditësh, Seferi...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...