Pas tërmeteve, shi e furtunë në Gjirin e Lalzit /VIDEO

Një rrebesh shiu ka goditur Gjirin e Lalzit në mesditë, duke detyruar pushuesit të rrëmbejnë rrobat e të largohen me nxitim nga plazhi Rrebeshi ka...

Shqipëri: Familja goditet nga rrufeja, një person në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur sot në Dajç të Shkodrës, ku moti vijon të jetë me reshje të dëndura. Mësohet se tre...

LAJMI I FUNDIT: Një tjetër tërmet trondit Shqipërinë, ja fuqia dhe epiqendra

Një tjetër tërmet i fuqishëm tronditi sot Shqipërinë. Tërmeti u regjistrua në orën 15.05 dhe ishte i shkallës 4.7 ballë, raportojnë mediat në Tiranë. Epiqendra e...

Goditja e rrufesë, ndërron jetë njëri prej të plagosurve

Nga rënia e një rrufeje sot, në fshati, Sukaj të Dajçit të Shkodrës, mësohet se njëri prej tre të plagosurve të së njëjtës familje,...

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e çiftit në Shkodër

Pas ngjarjes që tronditi qytetin e Shkodrës të dielën, ku burrë e grua u gjetën të vrarë me armë zjarri në mjetin e tyre,...

Vettingu/ Nuk justifikon pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e ’21 janarit’ Tom Ndreca

Komisioni i pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca. Ndreca nuk ka kaluar komponentin e pasurisë, pasi në 7...

Derdhje të mëdha cash në banka gjatë 2017, nuk justifikohet burimi i tyre

Gjatë vitit të kaluar janë vërë prurje të mëdha cash-i në llogaritë e bizneseve në banka nga persona të tjerë, të cilat nuk kanë...

I kërkonte e gjithë Evropa, shqiptarët kapen e dërgohen drejt Italisë

Të kërkuar ndërkombëtarisht për një sërë veprash penale, këtë të hënë kanë rëndë në pranga dy shtetas shqiptarë. Mario Çela, 38 vjeç dhe Mariglen Shusha,...

Reagon hoteli në Shqipëri që i tha kosovarit “racë derri – pak ua ka...

Hoteli në Durrës, stafi i të cilit i kishte ofenduar rëndë një turist kosovar duke i thënë se “kosovarët janë racë derri dhe mirë...

DETAJE/ Eleminimi i ish-policit Boran Bërçama dhe bashkëjetueses së tij, dyshohet si bashkëpunëtor i...

Ndonëse mbeten të paqarta motivet e ekzekutimit të ish-policit Boran Bërçama dhe bashkëjetueses së tij, hetimet janë fokusuar në pistën e vrasjes për shkak...

Weather

Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon për ndryshimet e motit, tregon se kur do të bie bora...

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka folur për motin që do të mbretërojë në Kosovë këto ditë. Tahirsylaj parashikon ulje të temperaturave gjatë...

Vetëvendosja vazhdon mobilizimin për protestën e së shtunës

Partia e Albin Kurtit po i vazhdon takimet me qytetarë në përpjekje për të siguruar pjesëmarrje sa më masive në protestën me moton “Një...

Ndryshim drastik i temperaturave

Javë me mot të ftohtë por kryesisht të kthjellët. Masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, të paraprirë nga një front i ftohtë, do të...