Berisha publikon denoncimin e qytetarit dixhital: Po përmbytemi nga lumi Osum

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme, atë çfarë po i bëhet fshatit Velabisht në Berat. Përmes një postimi në profilin e tij në...

Rama: Gjuha shqipe të shtrihet në gjithë Maqedoninë

Në takimin e parë të përbashndërqeveritar mes Republikës së Shqipërisë dhe asaj të Maqedonisë, kryeministri Edi Rama theksoi se mbetet me rëndësi implementimi i...

Pas ambasadorëve, LSI sulmon Shoqërisë Civile: Janë të shitur !

Në kuadër të zgjedhjes së prokurorit të ri të përkohshëm, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shkruan se Edi Rama kërkon të blejë me paratë...

Basha: Nëse Rama zgjedh me votat e tij kryeprokurorin, do të jetë fundi i...

Gjatë qëndrimit në Londër, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bashkëbisedoi me komunitetin shqiptar të Londrës. Aktualiteti në Shqipëri ishte në vëmendjen kryesore dhe...

“Nuk kam tromaksje nga patentat, kryetari i Gjykatës së Lartë i përfolur…” Çfarë tha...

Ish ministri i Brendshem Saimir Tahiri ka thene ne seancen e sotme degjimore ne Gjykaten e Krimeve te Renda se duhet t’i hiqet masa...

Tirana, qyteti më i ndotur në Shqipëri

Agjencia Kombëtare e Mjedisit (AKM) e Shqipërisë njofton se Tirana vazhdon të jetë qyteti më i ndotur në rang vendi, ndërsa Fieri, Lushnja dhe...

Fushë Krujë, shpërthen eksplozivi në një ndërtesë 3-katëshe

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer gjatë orëve të natës në një ndërtesë 3-katëshe në Fushë Krujë. Informacioni paraprak i policisë bën të ditur se shpërthimi...

Ish-ministri Tahiri paraqitet në Gjykatën e Krimeve të Rënda

I shoqëruar nga avokati i tij, Maks Haxhia, ish-ministri Tahiri është paraqitur mëngjesin e sotëm në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Saimir Tahiri është thirrur...

Detajet/ Tahiri i kërkon llogari gjyqtares, pas gjyqit deklaron: Do flas shumë shpejt

Ka përfunduar para pak minutash seanca gjyqësore kundër Saimir Tahirit, teksa gjykata e krimeve të rënda ka vendosur që masa e shtrëngimit të bllokimit...

Tirana me një Teatër të Hapur, ja si po transformohet Amfiteatri te Kodrat e...

Teatri i Hapur i Tiranës në Parkun e Liqenit Artificial ka nisur të marrë formë. Bashkia e Tiranës nëpërmjet Agjencisë së Parqeve dhe e...

Weather

Lajme

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...

Isufi: Nuk duhet të ketë hezitim të votohet edhe raporti i Bulliqit dhe marrëveshje...

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se është arritur një marrëveshje që saktëson elementet që janë kundërshtuar në të kaluarën. Ai...