As vdekja nuk i ndau! Çifti vdes krah për krah në të njëjtën ditë

Një çift i moshuar vdiqën krah për krah njëri-tjetrit brenda pak orëve në moshën 93-vjeçare Máire dhe Gerry Ryan jetuan gjithë jetën të dashuruar dhe...

Hidhet nga kati i 24-të, parashuta nuk i hapet dhe më pas…

Ky është momenti i tmerrshëm kur një person që hidhet nga një ndërtesë 24-katëshe në Suedi, i bllokohet parashuta pasi bën kërcimin e hedhjes...

Shokuese: 1 mijë e 400 aborte në vit, kërkohen fëmijë meshkuj

Zakoni i abortit për shkak të kërkimit të një fëmije mashkull nuk është zakon që haset vetëm në Shqipëri. India dhe Kina, po ashtu,...

Thirrje për ta ndihmuar shërimin nga kanceri të regjisorit Bekim Lumi

Regjisori dhe profesori i njohur i Fakultetit të Arteve në Prishtinë, Bekim Lumi, që prej dy vitesh është duke u përballur me sëmundjen e...

Për një muaj 6 mijë raste me grip në Kosovë

Vetëm gjatë muajit shkurt të këtij viti në të gjithë Kosovën janë raportuar 6 mijë e 199 raste të dyshimta me grip. Ndërkohë që...

Fëmija qante sa herë që vinte dadoja, nëna vendos kamerë të fshehtë, shokuese ajo...

Një video shokuese është publikuar nga Mirror ku një grua shikohet teksa torturonte një fëmijë 8-muajsh. Nëna e bebes kishte filluar që të dyshonte se...

Familja që po “vdesin” për bukë

Në një shtëpi prej mbi 50 metrash katrorë, e cila është ndërtuar në vitet e ’50-ta në fshatin Hajvali të komunës së Prishtinës, në...

E tmerrshme: Braktis foshnjën në rrugë në temperaturat -20 gradë

Policia në Kinë është në kërkim të një burri që braktisi një foshnje në një rrugë. Pamjet e publikuara nga mediat kineze tregojnë të dushuarin...

Mësuesi përplas për tokë nxënësin, por harron që nxënësit e tjerë po e filmojnë

Një mësues është shkarkuar nga detyra në një shkollë në Karolinën e Veriut, pasi përplas një nxënës 12 vjeçar në tokë, sulm i filmuar...

Politikani austriak tregon se si ishte zbuluar plani anti-shqiptar i Sllobodan Millosheviqit

Një politikan austriak e mban mend shumë mirë se çfarë ndodhi në luftën e fundit në Kosovë. Ish-Ministri i Mbrojtjes i qeverisë në Vjenë, Werner...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...