Rrëfimet tronditëse/ Të miturat nga Kosova: Premtimet e rreme, nga martesa në prostitucion të...

Dy të rinj takohen, djali propozon martesë, premton jetë më të mirë duke përfshirë edhe jetesën jashtë Kosovës.   Ky është vetëm njëri prej skenarëve, i...

RrGK mbajti Kuvendin Vjetor të 15-të të Anëtareve të saj

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) mbajti Kuvendin e 15-të Vjetor të Anëtareve të saj ku morën pjesë anëtaret, miqtë, përkrahësit dhe përfaqësues të...

Emocionuese: Familja Syla fal gjakun e vajzës 15- vjeçare familjes së nënkryetarit Nuredin Lushtaku

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së premte në rrugën Skenderaj-Mitrovicë. Nxënësja 15 vjeçare Qëndresa Syla, është goditur për vdekje nga një veturë e...

Telaku shkeli Udhëzimin për trajtim jashtë vendit si dhe ofendoi drejtorin e kolegët

Komisioni Disiplinor në QKUK ka marr vendim për suspendim me 3 muaj nga puna për gastroenterologun Skender Telaku. Deri te ky vendim ka ardhë pas...

Letra prekëse e nënës për mjekun që i tha të abortojë beben me Sindromën...

Një grua shtatzënë nga Australia Courtney Baker, u këshillua nga mjeku i saj të abortojë pasiqë fëmija në barkun e saj, ishte me Sindromën...

Më se njëmijë raste me fruth që nga qershori

Këtë vit në Kosovë ka pasur epidemi fruthi. Që nga muaji qershor prej që është paraqitur ky virus, ka prekur 1,005 persona ku prej...

18 vjet zhgënjim me shtetin, familjarët kërkojnë mbi 1600 të pagjetur

Edhe 18 vjet pas përfundimit të luftës në vend mbi 1600 kosovarë ende figurojnë në listën e të pagjeturve. Institucionet e Kosovës, sipas familjarëve,...

“I dashuri im qante kur… si zbulova ‘pisllëkun’ që e linte pa frymë”

Një vajzë e re tregon se si është tradhtuar nga djali me të cilin po planifikonte të ndërtonte një familje. “Ndihem tërësisht e shkatërruar. Ndihem aq...

Kosova në vitin 2061 do t’i ketë më pak se 1 milion e 500...

Rritja e numrit të popullsisë së Kosovës nuk duket se do të zgjasë edhe shumë vite. Bile, në të dhënat e fundit, Agjencia e Statistikave...

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

KEDS përmes një komunikate për media ka njoftuar për oraret më të reja të ndërprerjes së energjisë elektrike, në disa lokacione. Këto janë lokacionet që...

Weather

- Advertisement -

Lajme

Kushti i njëjtë i LDK’së për Vetëvendosjen dhe Haradinajn

Një kusht që Lidhja Demokratike e Kosovës ia kishte vënë Lëvizjes Vetëvendosje muaj më parë, ia ka vënë edhe kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt. Në...

Gjyqtares së EULEX-it nuk i mjaftoi një pagë – u angazhua edhe në Gjeorgji

Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, bullgarja Snezhana Botusharova - Doicheva, nuk ishte mjaftuar me vetëm një pagë që e merrte për punën e saj në...

Nick Beqi, suksesi i një shqiptari në Amerikë

Jemi mësuar të dëgjojmë për të rinj shqiptarë që bëjnë sukses kudo shkojnë nëpër botë. Këtë herë do sjellim rastin e një shqiptari tjetër...