Edhe një pacient i prekur nga virusi i Nilit në QKU

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në laboratorët e tyre sot është detektuar prania e virusit të Nilit Perëndimor te...

725 mijë njerëz vdesin çdo vit nga pickimi i mushkonjave

Numri i sëmundjeve që shkaktojnë vdekjen e njeriut po shtohen dita ditës, por një hov të tillë po e merr edhe numri i personave...

Bananja, të shëndosh apo të dobëson?

Ky frut është çelësi i energjisë tuaj. Nëse konsumoni vazhdimisht banane mes vakteve, atëherë do të shëndosheni, por mos harroni se ajo ka edhe...

Në spitalin e Pejës për një muaj kanë vdekur 24 persona

Gjatë muajit korrik sikurse edhe në muajt paraprak janë kryer shërbime të shumta në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Sipas zyrtarëve nga ky spital. gjatë...

Djegia e fustanit të nuses nuk është incidenti i vetëm në dasmat shqiptare

Se kosovarët vazhdojnë të festojnë me shthurje të skajshme tregojnë edhe incidentet nga ato me armë, që kanë marrë edhe jetë dasmorësh deri te...

“I ka vrarë, i ka vrarë të gjithë”: Rrëfimi prekës i gazetares, për të...

Nga Anila Hoxha Pas drekes Olardio hapi telefonin. Po behej gati te kthehej per ne Panaja kur u zverdh i gjithe nga mesazhi qe pa...

Kërkohet që lodrat e rrezikshme të largohen edhe nga çerdhet e fëmijëve

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka thënë sot se do të kërkojë nga çerdhet e fëmijëve nëpër Kosovë që t’i largojnë...

Ismaili: Me listën esenciale, garantojmë furnizim me barna dhe ulje të shpenzimeve për qytetarët

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili sot ka mbajtur takimin e parë të Komitetit për Revidimin e Listës Esenciale të Barnave. Përmes një postimi në Facebook,...

Mblidhet Komiteti për Revidimin e Listës Esenciale të Barnave

Në takimin e parë të Komitetit për Revidimin e Listës Esenciale të Barnave, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se ky takim ka rëndësi...

Mustafa Bajrami: Paratë u kërkuan nën arsyetimin e shfrytëzimit të vajzës

Profesori i Shkencave Islame, Mustafa Bajrami, ka treguar problemin për të cilin më pas i’u kërkuan një shumë prej 35 mijë eurove si ‘haraç’. Në...

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...