Një police dhe tre dashnorë, historia tragjike e Pashke Bekajt nga Klina

Një histori dashurie e një policeje, me tre kolegë të saj, të martuar, ka përfunduar me vetëvrasje. Ngjarja kishte ndodhur në gusht të vitit...

Vdekja e Florencit në Francë, të rinjët shqiptarë djegin flamurin Francez: S’kemi shtet

Vdekja e 23 vjeçarit Florenc Beqiraj në një spital në Francë pas dhunës së ushtruar në burgun e Marsejës ka shkaktuar reagime të ndryshme...

Fjalët e fundit të Sadam Huseinit/ Shqiptoi këto mesazhe që jehuan për 11 vjet

Më 30 dhjetor mbushen 11 vjet nga dita kur presidenti i Irakut, Sadam Huseini u ekzekutua me varje, tre vjet pas arrestimit të tij,...

Në QKUK, mjekët intervenojnë në fëmijën 16 muajsh për t’ia nxjerrë një kokërr fasuleje

Hajdin Thaçi, drejtor i ORL-së në QKUK, ka treguar se gjatë ditës së sotme kanë pasur një rast të veçantë për intervenim. Në një postim...

Flinte çdo natë me gjarprin e saj, mbeti pa fjalë nga ajo që i...

Kafshët shtëpiake janë shpesh pjestarët më të ngushtë në familje, dhe të apasionuarit e tyre i duan pranë në çdo moment.   Shpesh të gjithë pronarët...

Motrat e vrava në Zvicër nga shqiptari, janë nga Lezha, familja e tyre hap...

Dy motrat e vrara barbarisht nga shqiptari në Zvicër janë nga Lezha dhe me mbiemër Frroku. Familja e dy motrave, Alma dhe Elda Frroku në lagjjen...

Turisti donte të shkonte në aeroport, taksisti i bën 147 km “xhiro” dhe i...

Një taksist në Turqi e ka pësuar keq pasi ka mashtruar një turist duke përshkuar plot 114 kilometra më shumë seç duhej. Turisti ka kërkuar...

Fitoi 1 milionë euro, por i refuzoi “Nuk i dua, janë shumë para për...

Për 60-vjeçarin Biagio Vigna, e djela mbrëma duhej të ishte një ditë e zakonshme pune si gjithë të tjerat, por ndodhi krejt e kundërta. Burri...

Shokuese: 1 mijë e 400 aborte në vit, kërkohen fëmijë meshkuj

Zakoni i abortit për shkak të kërkimit të një fëmije mashkull nuk është zakon që haset vetëm në Shqipëri. India dhe Kina, po ashtu,...

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së, Hajredin Balaj

Sot ka ndërruar jetë Hajredin Balaj, ish-ushtar i UÇK-së. Balaj ishte anëtarë i partisë Nisma, por ai ishte i dënuar nga Gjykata e Hagës. Gjatë asaj...

Weather

Lajme

Nesër në Kuvendin e Kosovës, fillon “Java e gruas 2018”

Të hënën, më 19 mars, në orën 11:00, në Kuvendin e Republikës së Kosovës fillon “Java e gruas 2018”, organizuar nga Instituti Kombëtar Demokratik...

Haradinaj ngushëllon familjen Berisha

Kryeministri Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e Berisha për vdekjen e Gjon Berishës. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Haradinaj thotë se do të ruaj...

OBSH: Në 90% të rasteve uji i ambalazhuar me mikroplastikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar rishikimin e rreziqeve të përdorimit të shisheve plastike për ujin e pijshëm, pasi një analizë e re...