Zbulohet raporti mjeko-ligjor, ja nga se vdiq Adelajda

Kur kanë kaluar 6 javë nga vdekja e papritur e gazetares 31-vjeçare Adelajda Xhamani, mjekët ligjorë kanë përcaktuar shkakun, në një raport përfundimtar. Sipas...

Një police dhe tre dashnorë, historia tragjike e Pashke Bekajt nga Klina

Një histori dashurie e një policeje, me tre kolegë të saj, të martuar, ka përfunduar me vetëvrasje. Ngjarja kishte ndodhur në gusht të vitit...

Nëna e re nga Gjakova kërkon urgjentisht gjak

Familjarët e një nëne të re nga qyteti i Gjakovës janë duke kërkuar gjak nga qytetarët e Kosovës. E reja nga Gjakova kishte pasur...

Flinte çdo natë me gjarprin e saj, mbeti pa fjalë nga ajo që i...

Kafshët shtëpiake janë shpesh pjestarët më të ngushtë në familje, dhe të apasionuarit e tyre i duan pranë në çdo moment.   Shpesh të gjithë pronarët...

Familja shqiptare dëbohet në 3 të natës nga Gjermania

Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte shkuar në Berlin, është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhezo Ajazaj (31-vjeç), gruaja e tij Artjola (29)...

Vdekja e Florencit në Francë, të rinjët shqiptarë djegin flamurin Francez: S’kemi shtet

Vdekja e 23 vjeçarit Florenc Beqiraj në një spital në Francë pas dhunës së ushtruar në burgun e Marsejës ka shkaktuar reagime të ndryshme...

Fitoi 1 milionë euro, por i refuzoi “Nuk i dua, janë shumë para për...

Për 60-vjeçarin Biagio Vigna, e djela mbrëma duhej të ishte një ditë e zakonshme pune si gjithë të tjerat, por ndodhi krejt e kundërta. Burri...

Me fytyrë të mbuluar, oficeri italian flet për krimet në Shqipëri (Video)

Gazetari i ‘Fax News’ Artur Çani ka udhëtuar drejt Italisë dhe ka mundur ti marrë një intervistë të shkurtër oficerit të Guardia Di Finanza...

Furrtarët në Pejë po hetohen për kurdisje të çmimit të bukës (Dokument)

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) ka nxjerr konkluzion për fillimin e procedurës hetimore ndaj Furrëtarëve dhe Shoqatës së Zejtarëve, Hotelierëve dhe Afaristëve të Komunën...

Nëna e Florencit mes lotësh: Më sillni trupin e djalit t’a varros (VIDEO)

Familja e Florenc Beqirit ka hapur dyert e mortit pas ndarjes nga jeta e 23-vjeçarit në Marsejë. Mes lotësh familjarët kërkojnë drejtësi për djalin që sipas...

Weather

Lajme

BBC: Vrasja ndodhi nën “hijen” e një konflikti

Ngjarja e sotme në Mitrovicën veriore, ku Oliver Ivanoviq mbeti i vrarë për të shtënave me armë, mund të ngritë tensionet ndër etnike në...

Trajkoviq për vrasjen e Ivanoviqit: Kjo është e rëndë, po kthehemi në vitet e...

Ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit ka thënë se kjo “për të gjithë serbët në Kosovë...

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...