Policia e Kosovës arreston një serb dhe një boshnjak

Policia e Kosovës ka ndaluar në Leposaviq dy të dyshuar, të cilët kanë kaluar ilegalisht kufirin nga Serbia në Kosovë. I dyshuari, shtetas serb, kishte...

U raportuan të zhdukur në polici, 37 femra u gjetën, 44 vjeçari nga Lipjani...

37 femra u larguan nga shtëpitë e tyre për periudhë të përkohshme vetëm gjatë këtij viti. Të njëjtat u raportuan në Policinë e Kosovës...

Këto janë dyshimet e para për zhdukjen e dy fëmijëve kosovarë në Gjermani

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani ka njoftuar sot se pas angazhimit të madh me autoritetet policore gjermane kanë arritur të vijnë deri...

Kërkoj të adoptohem. Çfarë ndodhi me 85-vjeçarin që nuk donte të vdiste i vetëm?

Hin Zicheng është një prej miliona kinezëve të moshuar që ka mbetur i vetmuar pasi partnerja i ka humbur jetën dhe fëmijët janë zhdukur. 85-vjecari...

Nusja nga Kosova gjuan me armë në dasmën e saj

Vera është sezoni i dasmave në vendin tonë, e kur jemi te dasmat menjëherë na shkon në mend mënyra e festimit të tyre nga...

5 burra e 108 gra marrin statusin e viktimës së dhunës seksuale në Kosovë

Më shumë se 550 persona kanë dorëzuar aplikacionet për verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, që nga...

Kërkohet që lodrat e rrezikshme të largohen edhe nga çerdhet e fëmijëve

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka thënë sot se do të kërkojë nga çerdhet e fëmijëve nëpër Kosovë që t’i largojnë...

Rasti i Donjeta Pajazitit kërkohet që të kthehet në rigjykim

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka mbajtur një protestë paqësore para Gjykatës së Apelit, ku kanë kërkuar rishikimin e rastit të vdekjes së...

Një vajzë që erdhi nga Europa në Kosovë për ta kërkuar babain, është varrosur...

Një vajzë 24 vjeçare ka vdekur ditë me parë në Kosovë. Ajo kishte ardhur nga vendet e Evropës për tu takuar me familjen e...

Djegia e fustanit të nuses nuk është incidenti i vetëm në dasmat shqiptare

Se kosovarët vazhdojnë të festojnë me shthurje të skajshme tregojnë edhe incidentet nga ato me armë, që kanë marrë edhe jetë dasmorësh deri te...

Weather

Lajme

Statusi i viktimës së dhunës seksuale u njihet 144 personave prej 780’ve sa kishin...

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë konfliktit të fundit në Kosovë , deri më tani ka pranuar...

Haradinaj thotë se Ushtria e Kosovës do të jetë si çdo ushtri e botës

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ushtria e Kosovës nuk e ka asnjë element më të vogël në mandat se sa ushtritë...

Dukagjin Pupovci: Prej vitit 2000 KEC ka marrë donacione mbi 10 milionë euro për...

Njëri prej udhëheqësve të një organizate joqeveritare, Dukagjin Pupovci, ka thënë se prej pasluftës deri më tash kanë marrë donacione në vlerë prej më...