Ismaili: Brenda dy vjetësh, qytetarët e Kosovës do të bëhen me sigurime shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, thotë se është duke u angazhuar që sa më parë të funksionalizojë Fondin e Sigurimeve Shëndetësore. Sipas një komunikate të...

Nuse në familjen mafioze, kjo është deputetja “pa fytyrë” e Italisë

Piera Aiello, 51 vjece është një nga fitueset ne zgjedhje në Itali dhe në parlament do të përfaqësojë Siçilinë. Aiello në fletën e votimit kishte...

Vrasjet politike në Kosovë: Të pandëshkuara, por jo të harruara

Autoritetet e Prishtinës dhe misionet ndërkombëtare nuk kanë arritur të burgosin autorët e një sërë vrasjesh politike dhe sulmesh me armë pas përfundimit të...

Pabarazia gjinore në vendet e punës, temë aktuale në Kosovë

Çështja e pabarazisë gjinore në vendet e punës vazhdon të mbetet një temë e cila diskutohet dhe kërkon vëmendje në Kosovë. Qendra e Trajnimeve dhe...

Shembet një objekt i vjetër në Prishtinë

Në rrugën “Ilaz Agushi”, tek ‘Tregu i Gjelbër’ në Prishtinnë është shembur një objekt i vjetër. Në disa foto të publikuara nga gazetari i RTK-së,...

Policia sekuestron barna me banderola të Serbisë në vlerën e 20 mijë eurove

Sektori i Hetimeve i Departamentit të Policisë Kufitare në Prishtinë gjatë ditës së djeshme ka sekuestruar barna me banderola të Serbisë në vlerën e...

Princ Vali Corleone dërgohet në psikiatri

Policia e Kosovës e ka konfirmuar arrestimin e Princ Vali Corleones. Ismet Hashani zëdhënës i Policisë për rajonin e Gjilanit, thotë se pas një mosmarrëveshje...

Mjekët e shpallën të vdekur, burri ringjallet në morg

Një burrë që u shpall gabimisht i vdekur pas një aksidenti automobilistik në Indi, mjekët u befasuan kur panë në morgun e spitalit se...

Vajza nga Kumanova flet me emër e mbiemër: Kushëriri më dhunoi mua, pastaj vajzën...

Kjo është kumanovarja Sanja Borizovska e cila si vajzë pesë vjeçare është abuzuar seksualisht nga një familjar i afërt. Tmerri që r ka përjetuar...

Ndotja në Ballkan: Ajri nuk njeh kufij shtetërorë

  Problemi i ajrit të ndotur në Ballkan ka marrë përmasa alarmuese. Kjo evidentohet edhe në statistikat e fundit të publikuara nga Organizata Botërore e...

Weather

Lajme

Moti për sot

Sipas IHMK-së, sot do të mbajë mot me diell por i ftohtë, transmeton lajmi.net. Instituti hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për temperaturat që do të...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e ditës: 26 shtator 2018: 09:30 Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) dhe Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC),  si anëtare e Grupit të Bankës Botërore, nënshkruajnë...

Quni: Interesi më i madh për vrasjen e Krasniqit ishte nga Beogradi

Bashkëpunëtori i kolonel Ahmet Krasniqit, Anton Quni, ka thënë se shteti shqiptar ka bërë hetime sipërfaqësore pas vrasjes së Ahmet Krasniqit. Ai në “Debat Plus”...