Pjetër Nrecaj trajtohet në Psikiatri, sot e kuptoi që e ka vrarë edhe vajzën!

Pjetër Nrecaj i dyshuar për vrasjen e grua dhe të bijës në Brekoc të Gjakovës sot ka dalur para Gjykatës. Por atij i ishte...

Prokuroria heton vdekjen e 19 vjeçarit në QKUK

Prokuroria e Prishtinës është duke hetuar vdekjen e dyshimtë të të riut në QKUK. Këtë për KALLXO.com e ka konfirmuar prokurori Armend Hamiti. “Prokuroria është duke...

Projektligji për abort të ligjshëm kundërshtohet në Argjentinë

Senati i Argjentinës ka kundërshtuar një projektligj, i cili do ta legalizonte abortin në 14 javët e para të shtatzënisë. Pas një debati maratonik, 38...

Spitalet sërish pa barna

Furnizimi me barna dhe me material shpenzues në spitalet e përgjithshme dhe në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) vazhdon të mos i përmbushë...

Rrëfimi për vrasjen në Gjakovë: Ish-dhëndri na e mbyti të bijën dhe mbesën në...

Janë mbledhur për t’i pritur kufomat e Valeriana Marku - Nrecaj, 40 vjeçe, si dhe të bijës së saj 9 vjeçe. Këto dyja u...

Bakteri prek spitalin e Gjilanit, mbyllen të gjitha sallat e operacioneve

Të gjitha sallat kirurgjike në Spitalin Rajonal të Gjilanit janë mbyllur. Kjo pasi që sallat operative janë prekur nga një lloj bakteri. Burime të Gazetës...

Rrjeti i Grave të Kosovës Shteti po dështon t’i mbrojë gratë dhe fëmijët

Për vrasjen që ndodhi mbrëmë në Bretkovc të Gjakovës ka reaguar edhe Rrjeti i Grave të Kosovës. “Të indinjuara nga papërgjegjësia e organeve të rendit...

Suspendohen tre mjekë të QKUK’së, nuk ishin në vendin e punës

Në QKUK janë suspenduar tre mjekë pasi që gjatë inspektimit që është bërë nëpër klinika, ata nuk kanë qenë fare në vendin e punës....

Temperaturat e larta rritën edhe numrin e pacientëve në Emergjencë

Pas ditëve me reshje shiu, në Kosovë është kthyer moti i nxehtë. Temperaturat maksimale këto ditë pritet të arrijnë deri në 34 gradë, siç...

Përmirësohet cilësia e ujit të pijshëm në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar raportin vjetor për cilësinë e ujit të pijshëm në Kosovë për vitin 2017. Sipas këtij raporti...

Weather

Lajme

Hoti pas vrasjes në Lipjan: Kuvendi, t’i shpall të jashtëligjshme kazinot

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdulla Hoti, ka thënë se Kuvendi urgjentisht duhet t’i shpall të jashtëligjshme kazinot...

Kosnett pas takimit me Haradinajn: Problem nuk është ligji, problem është politika

Ambasada amerikane në Prishtinë ka thënë se në takimin e Nivelit të lartë të Sundimit të rendit dhe ligjit, të drejtuar nga...

Ymeri: Sulmi ndaj deputetit Petroviq i orkestruar nga Vuçiq

Deputeti i partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri, ka reaguar pas sulmit që i është bërë sot deputetit të Kuvendit të Kosovës Sllobodan Petroviq....