Rrëfimet për “fëmijët e kidnapuar”: Më thanë se fëmijën e hodhën në shportë mbeturinash...

Vazhdojnë rrëfimet e nënave shqiptare që kanë lindur në spitalet e Kosovës gjatë ish- sistemit jugosllav, por që foshnjat e tyre nuk i kanë...

Nëna thotë se ia rrahën djalin në çerdhe, edukatorja e mohon

Një fëmijë i moshës 3 vjeçare po thuhet se u rrah në një çerdhe në Prishtinë.E nëna argument ka disa shenja që fëmiu i...

Kërkohet gjak urgjentisht në QKUK

Një nënë shtatzënë ka nevojë urgjente për ndihmë. Asaj i nevojitet gjak i grupit AB+ (Pozitiv). Numrat kontaktues janë 049509656 dhe 045643893. Një grua shtatzënë...

60 mjekë në Gjilan mbeten në rrugë

Rreth 60 punëtorë shëndetësor, mjekë dhe infermierë në komunën e Gjilanit janë larguar nga puna. Mjekët dhe infermierët të cilët kanë qenë të punësuar në...

KOMF: Më shumë mbrojtje për fëmijët viktima të narkotikëve

Në Ditën Ndërkombëtare kundër abuzimit me droga, Koalicioni i Organizatave Joqeveritare për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF), u ka bërë thirrje institucioneve të Kosovës për...

KOMF: Më shumë vëmendje për mbrojtjen e fëmijëve, viktima të abuzimit me narkotikë

KOMF: Më shumë vëmendje për mbrojtjen e fëmijëve, viktima të abuzimit me narkotikë Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF) me rastin e...

Nëna akuzon çerdhen për keqtrajtim të djalit 2 vjeç, thotë se ia lanë në...

“Në momentin që e kemi marrë djalin nga çerdhja i ka mshu derës me kry. Ka pas shenja dhune dhe që nga ajo ditë,...

Ushtarët britanikë zbuluan vendin ku femrat shqiptare përdhunoheshin nga serbët

Ushtarët britanikë në vitin 1999 kishin zbuluar në një stacion të policisë serbë një dhomë ku shqiptarët torturoheshin fizikisht. Në një video të realizuar...

Fëmija dy vjeç dhunohet fizikisht në një kopsht në Prishtinë, nëna rrëfen tmerrin

Dy vjeçari O.C nga Prishtina ka pësuar dhunë nga stafi i një kopshti në lagjen Bregu i Diellit, kopsht në të cilin e kishin dërguar prindërit...

Braktisja e fëmijëve të porsalindur në rritje

Pesë foshnja janë braktisur gjatë pesë mujorit të parë të vitit 2018. Kështu bëjnë të ditur në Klinikën e Naonatologjisë në Prishtinë. Po ashtu...

Lajme

Ish-oficeri ushtarak i UÇK’së: Në asnjë dokument nuk e kam parë FARK’un

Njëri nga protagonistët e luftës së fundit në Kosovë, Fadil Demiri , ka folur për FARK-un, UÇK-në dhe Betejën e Koshares.

Parashikimi i motit për fundjavë

Fushat e presionit të lartë do të kushtëzojnë përmirësim të motit dhe intervale më të gjata me diell gjatë ditëve të fundjavës.

“Është e paarsyeshme që politikanët të bartin armë”

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Izmi Zeka ka thënë se  është e paarsyeshme që politikanët kosovarë të bartin armë, edhe nëse kanë...