Nesër protestohet kundër politizimit të arsimit

Organizata studentore “Paqja studentore e Universitetit të Prishtinës (PS-UP)” organizon nesër protestë kundër politizimit të arsimit në Kosovë. Protesta e cila nis në orën 11:00,...

4 vite pas vdekjes së babait, humbi edhe nënën nga kanceri, historia e vetmisë...

“Kur arrin në një gjendje si kjo unë mendoj se jam dorëzuar, Jam dorëzuar dhe duhet të kërkoj ndihmë me patjetër,” kështu nis historia...

Vrasja e nxënësit, eksperti i arsimit Ndriçim Mehmeti: Stilolapsi është zëvendësuar me thikën

Eksperti i arsimit, njëherazi pedagogu Ndriçim Mehmeti tha në studion e Report Tv se vrasja e nxënësit 15-vjeçar në Durrës, Angjelos Gjokazaj nga 17-vjeçari...

Gjyshja humbet vëmendjen, foshnja përfundon në liqen… (Video)

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në Kinë që për pak sa nuk u kthye në tragjedi. Një fëmijë ëhstë shëptuar mrekulisht teksa karroca ku...

Legjenda e muzikës botërore pëson atak, ndodhet në gjendje të rëndë (VIDEO)

Ka pesuar papritur nje sulm ne zemer dhe gjendja e tij mbetet kritike ne spital, ku mbahet gjalle me aparatura. Këngëtari i njohur është dërguar...

Ministri Ismaili-qytetarëve: Po e zgjidhim përgjithmonë problemin me barna

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, përmes një njoftimi në faqen e tij në Facebook, i ka njoftuar të gjithë qytetarët e vendit për gjendjen...

Tragjedia në familjen ku djali ju kthye në vrasës, tri vite me parë..

Tri vite më parë familja Lala humbi djalin 17-vjeçar, Frenkin, e dje po në moshën 17-vjeçare, djali tjetër i tyre. Dejvid, kryen një vrasje....

Lindjet në Kosovë në trend të rënies

Numri i lindjeve në Kosovë në shtatë vitet e fundit ka shënuar rënie për më shumë se 10 mijë lindje më pak, ndërsa, faktorët...

Kosovari që në Gjermani u falë ushqim dhe pije të pastrehëve bëhet lajm në...

Shqiptari nga Podujeva i cili jeton në Kryeqytetin e Gjermanisë në Berlin është personazhi pozitiv në artikullin e gazetës gjermane Bild.de. Është Albion Visoka ai...

Aparaturë për fëmijët i dorëzohet Qendrës Familjare në Prishtinë

Qendra Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë, nga sot do ta ketë edhe aparaturën për detektimin e deformiteteve të ijeve tek foshnjet e posalindura. Kjo...

Weather

Lajme

Tahiri dhe Apostolova hapen tryezën “Rruga drejt një kodi Civil”

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri së bashku me Shefen e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesja e Posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, hapën sot tryezën...

Rikthehet bora në Kosovë, Tahirsylaj tregon deri kur do të zgjasë dimri

Eksperti i meteorologjisë, njëherësh edhe profesor i meteorologjisë në universitetin shtetëror, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se deri kur do të jenë prezente reshjet e...

Vdes gazetari Naim Hagjosaj

Ka ndërruar jetë gazetari Naim Hagjosaj, lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e të ndjerit. Për vdekjen e hershme të gazetarit ka shkruar...