Ministri Ismaili entuziast se do të zgjidhën të gjitha problemet në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se reforma institucionale në sektorin e shëndetësisë ka për qellim të përgjithshëm përmirësimin e cilësisë së shërbimeve...

Nora Nikiqi, ka nevojë për ndihmën tonë: Tash e një muaj është në gjendje...

Ajo tash e një muaj është duke e marrë trajtimin mjekësor në repartin e kujdesit intensiv në Spitalin “Nënë Tereza” në Shkup. Trajtimi i saj...

Ismaili: Po u japim fund çmimeve abuzuese me barna

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili tha sot se Ministria e Shëndetësisë po kalon nëpër një reformë të madhe institucionale në sektorin e shëndetësisë e...

Lajm i mirë për azilkërkuesit shqiptarë në Gjermani

Vala e madhe e migracionit në Gjermani ka bërë që të rritet edhe numri i atyre që marrin ndihmën sociale (Hartz IV). Por në...

Historia e një prej fotografive më të dhimbshme nga lufta e Kosovës

Peter Turnley është një fotograf i njohur amerikan që ka shpërfaqur në mediat botërore edhe fotografitë e pamjeve të luftës së fundit në Kosovë. Por...

Mashtronte gratë se i linte shtatzënë me fara, por në fund e pëson keq

N’na Fanta Camara, një grua nga Guinea u shpall fajtore për mashtrim me figurën e mjekut duke i dhënë grave sterile substanca të dëmshme...

I gjen 2 mijë e 500 euro në Gjakovë, qytetari befason me gjestin

Avni Thaçi, një qytetar nga Kramoviku i Rahovecit, të martën kishte dalë për ca punë të tij në Gjakovë dhe afër Stacionit të Autobusëve...

Ismaili: Pas 19 vjetësh me udhëzim administrativ kundër fryrjes së çmimit të barnave

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar qytetarët se, pas 19 vjetësh, Ministria e Shëndetësisë bëhet me udhëzimin e...

Presidenti Thaçi fali vrasësin e babait të saj: Ky është rrëfimi i Arbenita Arifit

Arbenita Arifi kishte mbetur pa baba kur Ruzhdi Misini e kishte vrarë Agron Mustaën më 11 tetor 2002. Tmerri i Arbenitës dhe familjes nuk...

Babai i Aulon Zekës ka një paralajmërim nëse Gjykata nuk e jep dënimin maksimal...

Afrim Zeka, babai i Aulon Zekës, ka paralajmëruar drejtësinë kosovare në rast se gjykata nuk e jep denimin maksimal për vrasësit e djalit të...

Weather

Lajme

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka kritikuar qytetarët që po i lënë vendet e tyre të punës në Kosovë për...

Rënie e lehtë e temperaturave, ja çfarë moti do të kemi nesër

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të madhe të Gadishullit të Ballkanit, do të vazhdojnë të...

Bajrami: Marrëveshja e Rambujesë parashihte edhe mundësinë e kthimit të policisë serbe në Kosovë

Profesori Arsim Bajrami, si njëri ndër pjesëmarrësit në Konferencën e Rambujesë, ka thënë se refuzimi i Serbisë për të nënshkruar marrëveshjen i...