Pezullohet greva në Aeroportin e Prishtinës

Sindikata e Kontrollit të Trafikut Ajror të Kosova ka lajmëruar se do të pezullohet greva në Aeroportin “Adem Jashari”, që është mbajtur ditëve të...

Ministri i Shëndetësisë: Gjinekologu që kreu abortin e të miturës nga Drenasi nuk kishte...

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka folur mbi rastin e abortit të vajzës nga Drenasi, për të cilin ka thënë se gjinekologu nuk ka...

Pjesëtarët e Njësive Speciale dhurojnë gjak

Drejtoria e Shërbimeve Shëndetësore e Policisë së Kosovës në bashkëpunim me Qendrën e Kosovës për Transfuzionin e Gjakut ka filluar fushatën e dhurimit vullnetar...

Vazhdon greva e kontrollorëve ajror, sot bllokohen 8 orë fluturimet nga Aeroporti i Prishtinës

Kontrollorët e trafikut ajrorë po vazhdojnë edhe sot grevën. Kjo po ndodhë pavarësisht thirrjeve për ndërprerjen ose pezullimin e saj, raporton lajmi.net. Nga sindikata është njoftiar...

Ministri Reçica jep një lajm të mirë për ata që kërkojnë punë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka dhënë një lajm të mirë për punëkërkuesit. Ministria që ai drejton së bashku me Agjencinë e...

Pakënaqësitë për Ligjin e Pagave, dy sindikata protestojnë para Qeverisë

Miratimi i Ligjit të Pagave në Kuvendin e Kosovës ka shkaktuar pakënaqësi të reja. Sot, para Qeverisë së Kosovës po protestojnë sindikalistët e Shërbimit Korrektues...

Protestojnë punëtorët e Shërbimit Korrektues – kërkojnë rritje të koeficientit

Sindikalistët e Shërbimit Korrektues gjatë ditë së sotme do të mbajnë protestë një orëshe. Protesta do të fillojë nga ora 11:00 dhe do të vazhdojë...

Kontrollerët e trafikut ajror ashpërsojnë masat e grevës, në këto orë mos u nisni...

Shoqata Sindikale e kontrollerëve të trafikut ajror, ka njoftuar se sot do të mbajë grevë 4 orëshe, për të vazhduar pastaj për ditën e...

Nga lulet te udhëtimet, sa kushton dashuria në Shqipëri?

Sado e çuditshme që mund t’ju duket, Po – dashuria kushton. Duke marrë shkas nga 14 shkurti, Dita e Shën Valentinit që në Shqipëri, si...

​Punëtorët e KEK-ut protestojnë kundër ligjit të pagave

Sindikata e punëtorëve të KEK-ut ka njoftuar se sot do të protestojnë para Qeverisë së Kosovës, për të kërkuar heqjen e kësaj kompanie nga...

Weather

Lajme

Kosova po bëhet me Qendër Astronomike

Disa objekte të hapësirës, shumë shpejt do të mund të vrojtohen edhe nga kosovarët. Kjo do të bëhet e mundur me ndërtimin qendrës së parë...

Veseli nderohet me një çmim në Stamboll

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet...

Serwer i bën analizë Platformës së Dialogut, tregon edhe për mungesat e këtij dokumenti

Analisti dhe Profesori i Menaxhimit të Krizave në Universitetin “John Hopkins”, Daniel Serwer, ka publikuar një analizë të dokumentit të “Platformës së Dialogut”, që...