Kosovari i cili i përjetoi tragjedi të rëndë, por sot është model i suksesit

Sabri Popaj është një qytetar i cili vjen nga Rahoveci. Popaj gjatë luftës së fundit, kishte përjetuar një tmerr dhe një tragjedi të rëndë...

Helmoi vjehrrën, rrëfimi 72 minutësh i nuses: Nëse nuk vdiste, kisha plan të dytë…

Nusja 21-vjeçare, e cila është arrestuar për vrasjen e vjehrrës së saj, Lirie Lamit, ka rrëfyer te i vetëquajturi hoxhë, Hysen Shehu të gjithë...

Si duken sot pesënjakët që nëna kosovare i lindi para 22 vjetësh, rrëfimi i...

Prindërit e fëmijëve binjakë ballafaqohen me një përpjekje të madhe, jo vetëm sepse u kushtojnë kohë dhe energji për të ushqyer, veshur, ndërruar fëmijët...

E rrallë: çifti i moshuar turk vdes nga sulmet në zemër brenda 30 minutash…

Një çift i moshuar që jeton në Turqinë verilindore vdiq brenda 30 minutave në të njëjtin spital pasi të dytë vuanin nga sulmet në...

Instituti iu bënë thirrje qytetarëve të disa komunave: Kujdes nga rriqrat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bënë thirrje për qytetarët e Malishevës, Rahovecit, Klinës, Suharekës dhe Gjakovës. Nëpërmje një postimi social në Facebook, Instituti...

Sot është Dita Botërore e Punës Sociale

Dita Botërore e Punës Sociale ka nisur të shënohet nga Federata Ndërkombëtare e Punonjësve Social, kjo ditë festohet në mbarë botën përmes aktiviteteve të...

Epidemi fruthi në Serbi, Lugina e Preshevës nuk ka spital

Epidemia e fruthit është përhapur me ritme të shpejta në Serbi, duke prekur edhe zonën e Preshevës, e banuar me shqiptarë. Në mungesë të...

Mjekët nuk dhanë shpres për jetë, pasi partnerja i tha ‘PO’ ndodhi…

Rob Mooberry dhe bashkëshortja e tij e ardhshme Amanda u takuan ndërsa punonin në hotelin Cosmopolitan në Las Vegas. Amanda ishte e punësuar si një...

Filmoi rrëfimin e nuses që vrau vjehrrën, KMSH pezullon hoxhën

Komuniteti Mysliman Shqiptar e ka pezulluar hoxhën që u akuzua për fshehje të krimit. Hysen Shehu shërbente në xhaminë në Qytetin Studenti në Tiranë,...

Zbulohet kompania e dytë belge që eksportoi mish të prishur në Kosovë

Mediat në Belgjikë, të cilat po raportojnë për skandalin e mishit të prishur në vendin e tyre, mish i cili ishte eksportuar edhe në...

Weather

Lajme

Demarkacioni votohet sot në orën 11:00

Pas debatit nëntë orësh, Kuvendi i Kosovës ka mbyllur punimet lidhur me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin më Malin e Zi. Kryetari i Kuvendit, Kadri...

Shala: Korrigjimi, detyrë e vështirë për Haradinajn – e përkrahim që çështjen ta çojë...

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, iu ka drejtuat kryeministrit Ramush Haradinaj, duke i thënë se subjekti i Isa Mustafës i jep përkrahjen e  plotë...

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...