Ismaili: Qeverisja e LDK-së ka shkatërruar shëndetësinë ndërsa ne po e përmirësojmë

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se është Lidhja Demokratike e Kosovës ajo që e ka shkatërruar sektorin shëndetësor. Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili,...

BIK-u thotë se nuk ka lidhje me aksionet që po organizohen për shërimin e...

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar se dje ka dërguar për mjekim e trajtim adekuat mjekësor, Taunita Hoxhën, e aksidentuar ditë më...

Neurokirurgët e QKUK-së kryejnë tri operacione të komplikuara

Në Klinikën e Neurokirurgjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, suksesshëm, janë kryer tri operacione specifike brenda një periudhe të shkurtër kohore. Sipas programit operativ,...

16’vjeçarja nga Kaçaniku refuzon të kthehet në familje, dërgohet në strehimore

Pas disa ditëve që ka qëndruar e zhdukur e në kërkim nga Policia e Kosovës, 16’vjeçarja Viola Guri nga Kaçaniku u gjet në një...

Grevë edhe në trafikun ajror

Shoqata Sindikale e kontrollerëve të trafikut ajror, ka njoftuar se sot do të mbajnë grevë një orëshe, prej orës 08:00 deri në ora 09:00. Greva...

Vajza nga Kamenica qe 7 ditë e zhdukur, kushdo që e shihni lajmëroni Policinë

Tash e shtatë ditë familje nuk di gjë se ku është vajza e tyre Jehona. Jehona Zeqiri nga Kamenica, është zhdukur që një javë,...

Ndërpritet greva edhe në dy klinika të QKUK-së

Klinika e Kirurgjisë Plastike dhe ajo e Syve kanë ndërprerë përfundimisht grevën Grevën e nisur nga kirurgët në dhjetor të vitit të kaluar, e kanë...

Mësuesja nga Obiliqi në gjendje të rëndë, vëllau i saj kërkon ndihmën tuaj

Xufe Gashi është mësuesja nga Obiliqi, e cila është diagnostifikuar me sëmundjen e kancerit. Asaj i duhet trajtim jashtë vendit, trajtim ky që kap shumën...

E mitura nga Gjilani pa shtetësi, përfundon për prostitucion në Serbi

Një rast tjetër i abuzimit me persona të mitur mund të bëjë që të harrohet rasti i Drenasit. Anton Nrecaj nga Qendra për Ndihmë Juridike...

Drejtori i Spitalit të Gjilanit flet për vdekjen e teknikut mjekësor nga gripi i...

Ramadan Jashari nga fshati Pogragjë e Gjilanit, ka vdekur të dielën pasi nuk mundi ta mbijetojë sëmundjen e gripit të derrave. Vdekjen e teknikut mjekësor...

Weather

Lajme

Kosova po bëhet me Qendër Astronomike

Disa objekte të hapësirës, shumë shpejt do të mund të vrojtohen edhe nga kosovarët. Kjo do të bëhet e mundur me ndërtimin qendrës së parë...

Veseli nderohet me një çmim në Stamboll

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet...

Serwer i bën analizë Platformës së Dialogut, tregon edhe për mungesat e këtij dokumenti

Analisti dhe Profesori i Menaxhimit të Krizave në Universitetin “John Hopkins”, Daniel Serwer, ka publikuar një analizë të dokumentit të “Platformës së Dialogut”, që...